19 rzeczy które wiemy o 5 sezonie „The 100” po Comic Con 2017 w San Diego.

In Newsy serialowe

Obsada „The 100” pojawiła się w San Diego, aby promować 5. sezon serialu. Zostawili nam sporo intrygujących wskazówek oraz kilka bardziej konkretnych informacji.

Jeśli nie widziałeś jeszcze finału 4. sezonu, wróć tutaj po obejrzeniu, mogą się pojawić spoilery! Cały sezon jest dostępny na Netflixie!

Po wielu odcinkach pełnych emocji i wielu trudnych wyborach, czwarta odsłona „The 100” zakończyła się spektakularnym zniszczeniem wszystkiego co znaliśmy i kochaliśmy.

Praimfaya nie tylko zniszczyła świat, ale zmieniła bieg wydarzeń przenosząc nas o sześć lat w przyszłość, gdzie mogliśmy zobaczyć Clarke, a u jej boku małą towarzyszkę. Zostaliśmy również zostawieni z wieloma pytaniami dotyczącymi pozostałych postaci.

Octavia jest liderem w bunkrze Polis. Poza nią znajduje się tam również 1200 osób. W kosmosie mamy za to uwięzionych na Arce: Bellamy’ego, Raven, Murphy’ego, Echo, Monty’ego, Harper oraz Emori, którzy byli zdani sami na siebie przez sześć lat.

Na SDCC 2017, członkowie obsady Eliza Taylor, Bob Morley, Lindsey Morgan, Richard Harmon, Marie Avgeropoulos, Chris Larkin, Tasya Teles, a także showrunner Jason Rothenberg i reżyser Dean White odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Zamiast prostego podsumowania w postaci zwiastunu, mogliśmy zobaczyć coś na wzór opowiadanej bajki o bohaterach i potworach, o „złych dzieciach”, które pokonują wrogów i uczą się, dzięki czemu są silniejsi.

Historia jaką opowiedziała Clarke małej Madi jest bardziej uproszczoną, nostalgiczną i bardzo zmodyfikowaną wersją, pomijającą treści dla dorosłych. Lepiej jest opisywać siebie jako bohatera, kiedy ludzie z którymi walczyłeś, byli potworami. Łatwiej jest pamiętać przyjaciół i rodzinę, kiedy zaczynasz wierzyć, że już nigdy więcej ich nie zobaczysz.

Opowieść skonstruowana jest tak, jakby miała miejsce lata temu, w pewnym sensie dokładnie tak było. Sześć lat to naprawdę spory okres czasu. Kiedy serial ponownie wróci na nasze ekrany, zobaczymy, czy Clarke sama zaczęła wierzyć w zniekształconą wersję wydarzeń, którą opowiadała przerażonemu dziecku do snu.

Co jak na razie wiemy o 5. sezonie?

1. Przyjaciele Clarke są dla Madi jak bohaterowie.

Ze zwiastunu możemy wywnioskować, że Madi przez ostatnie pięć lat, słyszała historię Bellamy’ego, Octavii, Raven i całej reszty, i w swojej głowie stworzyła ich na wzór bohaterów, zainspirowana punktem widzenia Clarke i potrzebą uproszczenia całej historii na „właściwe” i „nie właściwe”, oraz na „dobre” i „złe”.

Zdanie Madi o tych którzy są „dobrzy” prawdopodobnie się zmieni, gdy spotka bohaterów będących w kosmosie, bunkrze, a także więźniów ze statku Eligius.

2. Zobaczymy macierzyńską stronę Clarke.

Eliza Taylor wielokrotnie podkreślała już w wywiadach, jak bardzo cieszy się z tego, że Clarke stanie się bardziej „macierzyńska”, ponieważ tak jak powiedziała w wywiadzie dla TV Line: „Mogę dodać w tym odrobinę samej siebie.”
W wywiadzie dla Access Hollywood, powiedziała, że możemy spodziewać się „wielu retrospekcji”, w tym niektóre pokazujące, jak Clarke spotkała Madi oraz jak tworzyły się ich wspólne więzi.

Zdecydowanie nie będą to tylko śpiewane piosenki i opowiadane bajki do snu. Na głównym panelu Rothenberg porównał ich relacje do Sarah Connor i Johna Connora (Terminator), gdzie Clarke będzie uczyć Madi jak stać się wojownikiem i „być przygotowanym” na to co nadejdzie.

Jej „macierzyństwo” nie zrobi z niej ani słabej, ani bardziej łagodnej, gdy Clarke stanie się rodzicem, przyjdzie z tym poczucie chęci ochrony, co prawdopodobnie uczyni ją bardziej gwałtowną i niebezpieczną dla osób, które będzie postrzegała jako wrogów.

3. Więźniowie ze statku Eligius są z „naszych czasów”!

Podczas głównego panelu Rothenberg nieoczekiwanie wyjawił, spore odkrycie na temat kolejnego sezonu. Nie tylko potwierdził, że więźniowie rzeczywiście pochodzą z Ziemi, ale również potwierdził to, że pochodzą z czasów przed wybuchem apokalipsy. 

Spekulacje fanów zakładały, że załoga Eligius będzie potomkami pierwotnych więźniów, którzy opuścili Ziemię, jednak „The 100” idzie o krok dalej – dostaniemy coś na wzór gry „Fallout 4”, a także powrót grupy postaci, które zostały kriogenicznie zamrożone na ponad sto lat, i pamiętają Ziemię taką jaką my ją znamy.

Nie jest to tylko coś interesującego w kwestii sci-fi, ale wprowadza to także całkowicie nowych bohaterów do serialu. Najbliższymi osobami znającymi „stary świat” w serialu to mieszkańcy Mount Weather, którzy byli bardzo przywiązani do społeczeństwa przed wojennymi zawirowaniami, rządził nimi tradycjonalista Dante Wallace oraz jego syn.

Teraz, wygląda na to, że dostaniemy grupę ludzi/więźniów, którzy „bardzo różnią się” od przestępców z 1. sezonu  – pamiętają oni bowiem świat, który wyglądał tak jak ten w Mieście Świateł, ci którzy pamiętają lody i centra handlowe, chodniki, granice i demokrację. Zobaczenie zetknięcia się tych dwóch odmiennych grup ludzi, będzie zdecydowanie niezwykłym doświadczeniem.

4. Poznamy 3 nowe „silne” postacie!

Na pytanie skierowane do Jasona Rothenberga brzmiące, która z postaci wzbudziła w nim najwięcej emocji podczas pisania scenariusza do 5. sezonu,  odpowiedział, że nie może podać imion, ale są to trzy nowe osoby, charakteryzujące się silnymi charakterami.

Warto zauważyć, że w wywiadzie dla IGN Rothenberg powiedział, że członkowie Eligiusa „zdają się być złoczyńcami”, którzy ostatecznie „będą zagrożeniem”, ale „znajdzie się tam kilka osób, które będą do polubienia”, a w ich kręgu znajdzie się potencjalna miłość dla jednego z bohaterów. (Oj robi się coraz ciekawiej!)

5. Motywy piątego sezonu to „regeneracja” oraz „odrodzenie”.

W tym samym wywiadzie dla IGN Rothenberg potwierdził, poprzednie domysły dotyczące tego, że następny sezon będzie dotyczył „regeneracji” i „odrodzenia”.

Cały krąg członków ekipy Eligiusa będzie czymś w stylu ocalałych ludzi na Arce – Clarke stała się nowym Ziemianinem, a ludzie z bunkra będą podobni do mieszkańców Mount Weather. Oczywiste jest więc, że „odrodzenie” i „regeneracja” będą znaczyć bardzo dużo, będzie to czymś w stylu zresetowania historii. Zobaczymy jak Ziemia zaczyna się regenerować, co da większe nadzieje na przeżycie ludzkości w przyszłości. Taką mamy nadzieję.

Ale co ze szczęśliwym zakończeniem? Rothenberg wciąż obstaje przy „nie”, potwierdzając jeszcze raz, że ta historia podobnie jak wszystkie jego ulubione opowieści, są tragedią. Musimy niestety pamiętać o tym.

6. „Ogród Eden” nie będzie dla każdego.

Głównym źródłem konfliktu w nadchodzącym sezonie może być miejsce, w którym aktualnie znajduje się Clarke i Madi, zamieszkują ce jedyny kawałek ziemi, gdzie pozostała roślinność. Ponieważ statek Eligius wylądował właśnie tam, może wskazywać na to, że jest to jedyne miejsce do zamieszkania na całym świecie, co oznacza, że musimy przygotować się na kolejną wielką walkę między różnymi frakcjami.

7. Octavia stanie się jeszcze bardziej mroczna.

Biorąc pod uwagę słowa Marie i jej wywiad dla TV Line zobaczymy Octavię na początku 5. sezonu  w „nieoczekiwanym miejscu”.

„Wszystkie te klany dalej nie odpuściły swojej urazy, było tam tak wiele dramatu, więc aby utrzymać spokój i zniwelować zamieszki do minimum, Octavia musiała znaleźć sposób na karanie ich złego zachowania. I najwyraźniej był to dość brutalny sposób” – powiedziała Marie.

„Po raz kolejny zostaje zmuszona do życia pod ziemią i być liderem, o czym nie ma zielonego pojęcia, będzie musiała przejść ciężką drogę, aby się tego nauczyć” – powiedziała aktorka w wywiadzie dla ClevverTV.

Podczas konferencji prasowej Rothenberg powiedział, że przez pierwsze pięć lat wszyscy byli spokojni, zanim zdali sobie sprawę, że tak naprawdę są uwiezieni. „Psychologia jest całkowicie inna dla kogoś kto wie, że jest tam już od pięciu lat i czas pobytu jest limitowany. Taka osoba myśli, że może to przeżyć. Ale jeśli będzie musiał zostać tam na zawsze, będzie zachowywać się zupełnie inaczej.”

8. Octavia może być…łysa?!

Mówiąc o wyglądzie postaci w przyszłym sezonie, wszyscy narzekali na temat Boba Morleya i jego potencjalnie rosnących „uroczych wąsów”, ale porozmawiajmy o potencjalnej zmianie w wyglądzie Octavii!

Podczas panelu Marie powiedziała, że zarówno ona jak i Jason rozmawiali o radykalnej zmianie w wyglądzie Octavii, na którą jeszcze się nie zgodziła. Później żartowała, że odda swoje „kręcone włosy” na brodę dla Bellamy’ego.

 

9. Bellamy, Clarke i Octavia przejdą najbardziej „ekstremalne” zmiany.

Pomimo nowych interesujących przybyszy, Jason ponownie potwierdził prasie, że główne trio nadal jest w centrum jego opowieści, mówiąc: „Dla mnie zawsze chodzi o Bellamy’ego, Clarke i Octavię.”

Ujawnił również, że ta trójka zmieni się najbardziej ze wszystkich w bardzo „ekstremalny” sposób. „To było niesamowite, widzieć jak daleko można posunąć zmianę postaci od tego jakich ich znamy i nadal czuć w nich tę samą osobę, ale z całkowicie nowym charakterem.”

Podczas konferencji, Morley opisał Bellamy’ego jako „pacyfistę” i „dość dobrego lidera”, a na panelu powiedział, że Bellamy „trochę wyrósł”, co może dać nam wskazówkę do tego, że podejście Bellamy’ego trochę się zmieni. Zazwyczaj jego działanie były szybkie, zawsze chronił swoich ludzi, a doroślejsza wersja Bellamy’ego może stać się odrobinę bardziej życzliwa, trochę bardziej ufna, i może jego perspektywa „my” przeciwko „nim” trochę zmaleje?

Rothenberg oświadczył, że „Bellamy będzie musiał pomóc Clarke zobaczyć, że wszystko się zmieniło”, nazwał również Bellamy’ego „bohaterskim i holistycznym”. Stwierdził również, że jego wsparcie do Clarke może się rozwinąć w coś bardziej konfrontacyjnego, gdzie wcześniej to ona była tą, która wysilała się aby dotrzeć do niego i znaleźć wspólną płaszczyznę z „innymi”.

Jeśli chodzi o relację Bellamy’ego i Octavii, to oboje są teraz liderami, Rothenberg ujawnił również w wywiadzie dla IGN, że po ich ponownym spotkaniu możemy spodziewać się „starcia” między rodzeństwem Blake, ponieważ od dawna byli z dala od siebie, i tak bardzo się zmienili na różne sposoby.

 

10. Wiadomość Clarke do Bellamy’ego zostanie dostarczona do niego już w pierwszym odcinku!

Gdy Access Hollywood zadało Bobowi Morleyowi pytanie, co myśli o tym, jak Bellamy zareaguje na wiadomość od Clarke, Morley zasugerował, że nie będziemy musieli długo czekać na odpowiedź na to pytanie mówiąc: „To będzie coś co nadejdzie już w pierwszym odcinku.”

„Zajmie to trochę czasu, ale przeskoczyliśmy o sześć lat, właśnie po to, aby ominąć spory okres w historii, kiedy wszyscy się rozstali, więc gdy zobaczymy ich ponownie wrócą oni na ziemię bardzo szybko, a następnie dotrzemy do miejsca, w którym drzwi bunkra się otworzą.”

11. Relacja Bellamy’ego i Echo dalej będzie się rozwijać.

W sezonie czwartym Bellamy i Echo mieli swego rodzaju więź, na konferencji SDCC Bob Morley wzbraniał się przed wyjawieniem jak ich relacja będzie wyglądać sześć lat później. Ciekawe.

Powiedział, że ich relacja „rozwinie się” oraz, że „Jest w niej coś takiego, przez co rozumie podejście Bellamy’ego do Octavii. Myślę, że [Echo i Bellamy] są do siebie bardzo podobni, oboje są bardzo niestabilni. Ponieważ już nie muszą walczyć, nie są już wrogami, będą musieli współpracować razem jako zespół.”

12. Bellamy i Clarke nadal są „sercem tego serialu”.

W wywiadzie dla TV Guide, Jason Rothenberg ponownie potwierdził to, co powiedział już kilkanaście razy wcześniej, że Clarke i Bellamy są „sercem tego serialu” i uważa ich za ” niesamowitych razem.”

Jeśli chodzi o jakikolwiek romantyczny rozwój tej relacji, Rothenberg oczywiście nie dał żadnej konkretnej odpowiedzi (co naprawdę nie powinno nikogo zaskakiwać) chociaż dodał, że: „To zawsze ewoluuje…to była ich historia od samego początku i to nadal jest ich historia, więc nigdy nic nie wiadomo.”

13. Abby Griffin żyje!

W wywiadzie dla TV Line Jason potwierdził również, że Abby żyje w aktualnych czasach (czas po sześciu latach), jednak nie daje takiej samej gwarancji każdemu.

On i Taylor, zasugerowali również, że relacje matki i córki ulegną ogromnej zmianie w związku z tym, że Clarke ma teraz „swoje” dziecko.

Dla fanów Abby, to zdecydowanie dobra wiadomość, prawda?

14. Jaha wróci chociaż na chwilę!

Nie są to informacje z SDCC, ale myślę, że niektórzy z was są ciekawi czy zobaczymy Jahę w serialu.

Isaiah Washington może i nie jest już regularną postacią, ale aktor potwierdził, że wróci do serialu w 3. odcinku  5. sezonu, poniżej jego wpis z Instagrama:

https://www.instagram.com/p/BWzgTIzD-Fc/

„Cześć wszystkim, nie wierzcie w kłamstwa, które mówi prasa. Jaha wróci w piątym sezonie „The 100” w odcinku 5×03. „

Historia Jahy zakończyła w pewien sposób w 4. sezonie, bierze on pod opiekę chłopca, historia zatacza koło i bohater żyje na kolejnej Arce z kolejnym „synem”.

Moglibyśmy tak to zakończyć, pozwalając mu żyć spokojnie w bunkrze bez naszego udziału, jednak zobaczymy go ponownie. Jesteśmy bardzo ciekawi czy opieka nad dzieckiem zmieni mężczyznę w przyszłym sezonie (podobnie jak stanie się to z Clarke).

Oczywiście, mógłby również zginąć, ale szanse są na to raczej niewielkie skoro mamy go zobaczyć w odcinku 5×03!

15. Teoria o Sense 8 w kosmosie nie jest wcale taka niemożliwa?!

Znacie wszystkie szalone teorie fanów dotyczące orgii w przestrzeni kosmicznej, które natychmiast każdy odrzuca, ponieważ w „The 100” nie ma mowy o czymś takim? No cóż…

„Sześć lat to bardzo długi czas” powiedział Rothenberg na panelu, i wygląda na to, że nie żartował kiedy stwierdził, że „zobaczymy jak ludzie są razem, zrywają ze sobą, wracają do siebie, będzie przygodny seks, oraz ten nie przypadkowy.”

Tak więc ci, którzy mają najdziwniejsze shippowe marzenia, mogę dostać to na co czekali (jeśli chodzi o postacie Bellamy’ego, Raven, Murphy’ego, Echo, Emori, Harper i Monty’ego) mogą zostać wypróbowane różne relacje i różne połączenia par, które mogą nas zaskoczyć, gdy spotkamy ich ponownie po przeskoku w czasie.

Ale będąc całkowicie szczerą: wciąż liczę na to, że jest to kłamstwo, aby ukryć fakt, że statek Eligius przechwycił ich i rozdzielił. Nie ma mowy, żeby od tak utknęli tam i nic nie robili przez ten czas, prawda?

16. Raven i Murphy mogą być jedną z nowych par w kosmosie.

Między tą dwójką nastąpił wymiana mrugnięć okiem na panelu, kiedy Richard mówił, „Myślę, że mamy naprawdę niezłą chemię na ekranie, i jest między nami dziwny ogień”. Jason nazwał rozwój ich relacji jako „ciekawy” w nowym sezonie, powinniśmy przynajmniej rozważyć, że sześć lat na Arce mogło dać Murphy’emu i Raven odrobinę czasu i przestrzeni, aby zbadali bliżej tę relację między nimi.

Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę oświadczenie Jasona o rozstających się i wracających do siebie istniejących już parach to mamy tu dwa shipy: Memori i Marper, które są w potencjalnymi do podzielenia parami.

Raven/Murphy, Echo/Bellamy oraz Raven/Bellamy to pary, o których najczęściej wspominano na SDCC, choć Bob Morley szybko odrzucił możliwość związku między Raven i Bellamym podczas rozmowy z ExtraTV, powiedział, że widzi ich bardziej jako zespół liderów. Padały również możliwości takie jak Raven/Echo, Murphy/Bellamy, oraz Emori/Moty. W piekle, wszystko jest możliwe. Minęło sześć lat, więc mogli być tam naprawdę znudzeni sobą.

Pamiętajcie też, że nawet jeśli jakaś para rozeszła się przez te sześć lat, nie oznacza że nie mogą do siebie wrócić, więc nie traćcie jeszcze nadziei dla Marper i Memori.

17. Raven nauczy się walczyć.

Kiedy obsada została zapytana na panelu, o to jakiego rodzaju hobby mogłyby mieć ich postacie, Lindsey Morgan zasugerowała, że Raven (która będzie zastępcą Bellamy’ego) powinna trochę potrenować, a Jason odpowiedział jej szybko – „będziesz trenować”.

18. Żadnych dzieci.

Podczas panelu, padło pytanie czy w kosmosie lub bunkrze zostanie spłodzone jakieś dziecko, Jason definitywnie odpowiedział, że nie.

19. Zobaczymy „bardzo ważne, i emocjonalnie intensywne” retrospekcje.

Możemy spodziewać się wielu retrospekcji, potwierdzonych zarówno przez aktorów jak i Jasona na głównym panelu. Czy serial zostanie otwarty retrospekcją wciąż pozostaje tajemnicą, ale kiedy sezon wystartuje „wszyscy zrozumiemy jak wszyscy stali się bohaterami, i zobaczymy to już podczas premiery.”

Co ja mam do powiedzenia po poznaniu tych wszystkich informacji? DAJCIE NAM JUŻ TE ODCINKI!

Która z tych informacji podobała wam się najbardziej a która najmniej?

„The 100” z 5 sezonem zadebiutuje na początku 2018 roku.

 

źródło: hypable.com

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu