3. Warszawski Festwial Filmów Koreańskich

In Filmy, Poza kadrem

33. Warszawski Festiwal Filmowy już za nami, a już niebawem startuje kolejny. Tym razem mowa o stosunkowo nowym festiwalu, jakim jest Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich. Będzie to 3 edycja, która odbędzie się w dniach 7.11-13.11 w warszawskim kinie Kultura. To niesamowita okazja, aby zobaczyć filmy, których próżno szukać w naszym multipleksach. Wyświetlone zostaną największe hity z terytorium Korei Południowej, zarówno nowe tytuły, nagradzane na festiwalach, jaki i starsze, wśród których znajdą się również etiudy.

W tym roku festiwal będzie podzielony na 3 sekcje:
SEKCJA 1. – HITY OSTATNICH LAT, czyli filmy, które cieszą się ogromnym sukcesem w Korei i jednocześnie zebrały świetnie opinie u krytyków. Szczególną uwagę należy zwrócić na film „Villainess” ( „Pani Zło”), w reżyserii Jeong Byeon-Gila. To produkcja, która była prezentowana wcześniej na festiwaul w Cannes podczas pozakonkursowych pokazów i okazała się rewelacją. Obraz opowiada historię kobiety, która dokonuje w widowiskowy sposób zemsty. To co wyróżnia tą produkcję to nowatorski montaż, sposób uchwycenia akcji przypomina amerykańskie produkcji takie jak „John Wick”, czy „Atomic Blonde”. Fani brutalnego, widowiskowego kina akcji będą na pewno zadowoleni. 

SEKCJA 2. – KOREAŃSKIE SMAKI, czyli autorskie, intymne filmy pokazywane już wcześniej na innych festiwalach. Zaprezentowane zostaną 3 filmy, pierwszym z nich jest „On the Beach at Night Alone” („Samotnie na plaży pod wieczór”) w reż. Hong Sang-soo. To propozycja dla fanów ambitnych, refleksyjnych i skromnych dramatów obyczajowych. W głównej roli zobaczymy Kim Min-hee, znaną m.in. ze „SłużacejPark Chan-Wooka. Kolejnym filmem z tej sekcji będzie „The World of Us” („Cały nasz Świat”) w reż. Yoon Ga-Euna, w którym zmierzymy się z dziecięcym światem, gdzie zarówno doświadczymy żeńskiej przyjaźni jak i obojętności oraz odrzucenia innych dzieci wobec siebie. Na koniec zobaczymy odnowioną wersję „Pokojówki” w reż. Kim Ki-younga z 1960 r. Wielki sukces koreańskiej kinematografii, obraz został okrzyknięty najwybitniejszym filmem tego kraju. Niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć tę niespotykaną historię romansu na dużym ekranie w ulepszonej, odrestaurowanej formie.

Pokojówka, 1960 r.

SEKCJA 3. – TWÓRCZOŚĆ  KIM HEE-JUNG, absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi. Będzie to cykl filmów tej reżyserki, podczas którego wyświetlone zostaną aż 4 tytuły. Będą to dwa pełnometrażowe filmy: „The Wonder Years” i „Snow Path” oraz dwie etiudy: „Spotkanie” i „Kiedyś”, które były kręcone na terenie Polski przy udziale polskich aktorów. Dodatkowym atutem tej sekcji będą spotkania z reżyserką, która zaszczyci nas swoją obecnością po projekcji każdego z jej filmów. 

Spotkanie

Odbędzie się również seminarium poprowadzone przez Marcina Krosnowolskiego, na temat „Sukcesu Współczesnego Kina Koreańskiego”. Spotkanie to odbędzie się 10.11 o godz. 17:00 i wstęp jest darmowy.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym Festiwalu. To prawdopodobnie jedyna okazja, aby zobaczyć te niecodzienne koreańskie filmy oraz idealny czas, aby spotkać się z twórcami tych dzieł. Cenowo również pozytywnie, ponieważ koszt jednego biletu wynosi 10zł. Więcej informacji znajdziecie za pośrednictwem http://www.facebook.com/warsawkoreanfilm , a bilety (po wcześniejszej rezerwacji) na stronie Kina Kultura. Zachęcamy do wzięcia udziału, my również się wybieramy i będziemy was informować na bieżąco o przebiegu tego wydarzenia.

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu