Adaptacja książek „Mroczne Umysły” i „Dotyk Julii”.

In Filmy, Newsy filmowe, Newsy serialowe, Seriale

Kiedy autorzy książek sprzedają prawa do swoich powieści, dają możliwość wprowadzenia świata, który stworzyli na salony serialu czy filmu, jednak zawsze wiąże się to z pewnym ryzykiem. Często dzieje się tak jak w przypadku „Shadowhunters„, czy „Tomorrow When The War Began„, gdzie fani książek nie są zadowoleni z tego jak została odwzorowana fabuła i taka produkcja dostaje sporo negatywnych opinii.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje na temat powstania adaptacji dwóch książek, pierwsza na podstawie książki „Mroczne Umysły„, autorstwa Alexandry Bracken ma zostać przedstawiona w formie filmu, oraz druga na motywach powieści „Dotyk Julii” autorstwa Tahereh Mafi i tutaj ma być to serial.

Scenariusz do filmu „Mroczne Umysły” – „The Darkest Minds”.

Książka „Mroczne Umysły” (oryginalny tytuł: The Darkest Minds) opowiadają historię Ruby. Świat, w którym żyje główna bohaterka opanował tajemniczy wirus, doprowadzający do śmierci dzieci i nastolatków. Ci, którzy przeżyli zdobyli moce, jakich nikt się nie spodziewał. Ruby potrafi czytać w myślach, a także wymazywać wspomnienia. Jako młoda dziewczyna została wysłana do obozu, który większość nazywa „rehabilitacyjnym”. Dzieci w takich obozach mają swoje przydziały – są Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi i Czerwoni. Do każdego koloru przypisane są inne zachowania i inny rodzaj mocy. Dziewczyna zostaje uznana za Zieloną, ale w głębi duszy wie, że przejawia moce Pomarańczowych. Musi to ukrywać , aby przeżyć.

Informacje dotyczące filmu:

Reżyserią zajęła się Jennifer Yuh („Kung Fu Panda 2„, „Kung Fu Panda 3„), a scenariusz napisał Chad Hodge (twórca serialu „Miasteczko Wayward Pines„). Produkcją zajmie się studio Fox, a data premiery planowana jest na 2018 rok. Pojawiła się również informacja dotycząca obsadzenia głównych ról, w rolę Ruby ku zaskoczeniu fanów książek wcieli się Amandla Stenberg (znana przede wszystkim z roli Rue w „Igrzyskach Śmierci„), rolę Liama odegra Harris Dickinson („Home„, „Beach Rats„), a Suzume/Zu zagra Miya Cech (gościnna rola w „American Horror Story: Roanoke„, „Hand of God„, „Hawaii 5.0„).

Amandla Stenberg jako Ruby, Harris Dickinson jako Liam, oraz Miya Cech jako Zu.

Prace nad produkcją mają rozpocząć się pod koniec marca, lub na początku kwietnia tego roku.

Scenariusz do pilota serialu „Dotyk Julii” – „Shatter Me”.

Dotyk Julii” (oryginalny tytuł: „Shatter Me„) przedstawia historię Julii, która może zabić dotykiem. Nikt nie ma jednak pojęcia, jaka jest tego przyczyna. Bezwzględna organizacja chce wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć nad światem. Julia jednak buntuje się. Zaczyna walczyć, ponieważ pierwszy raz u jej boku staje ktoś kogo kocha.

Informacje dotyczące serialu:

Scenariuszem zajął się Mike Le, a produkcją serialu stacja ABC Signature Studios. Tytuł pilota to ” The End, The Beginning„. Ten kto czytał książkę z pewnością wie, dlaczego jest to przekreślenie w tytule. Nie zostały jeszcze podane informacje dotyczące obsady, ale planowana data premiery to 2017 rok.

Jak myślicie, czy te adaptacje książek okażą się hitem czy totalną klapą?

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu