David Lynch kończy z filmami?

In Ludzie, Newsy filmowe
David Lynch

David Lynch swój pierwszy film pełnometrażowy stworzył w 1977 roku – „Głowa do wycierania”. Potem powstały: „Człowiek słoń”, „Diuna”, „Blue Velvet”, „Prosta historia” czy „Mulholland Drive”. Reżyser dał się poznać jako twórca charakterystycznych dzieł filmowych, z których część zaliczana jest do klasyki kina. Należy również pamiętać o „Miasteczku Twin Peaks”, które uważane jest za jeden z najlepszych seriali w historii telewizji. Przypominam, że w tym miesiącu po 26 latach wraca z 3. sezonem. Jest to jedna z ciekawszych premier i chyba najbardziej oczekiwana.  Być może właśnie praca nad tym serialem sprawiła, że reżyser postanowił skończyć z tworzeniem filmów.

W wywiadzie dla „Sydney Morning Herald” powiedział:

„Zmieniło się wiele. Sporo filmów nie poradziło sobie w zestawieniu box office’u, pomimo tego, że były znakomite. Z kolei filmy, które nie były aż tak dobre, sprzedały się świetnie.”

Trudno się z nim nie zgodzić. Zbyt wielki wpływ na produkcję mają pieniądze. Obecnie to box office decyduje czy film powstanie, czy nie.  Ileż to filmów nie doczekało się kontynuacji z racji niskich dochodów. Albo wręcz przeciwnie. Powstawanie całego ciągu różnych filmów, byleby pieniądze się zgadzały. Aktualnym przykładem może być seria „Szybcy i wściekli” czy powstająca seria „Avatar” z kilkoma numerkami po pierwotnym tytule. Patrząc również na animacje, gdyż jest to jeden z „moich” gatunków widzę jak to się rozwija. Oczywiście ma to swoje zalety, gdyż animacje są coraz lepiej robione technicznie.

A zatem czy „Inland Empire” okaże się ostatnim pełnometrażowym filmem Davida Lyncha? Patrząc na obecny świat kina i na jego dzieła jest to bardzo możliwe. Być może przeniesie wykorzysta swój talent w produkcji seriali, które obecnie dałyby mu o wiele większe miejsce do popisu niż film. Mam nadzieję, że powrót „Twin Peaks” będzie na tyle udany, że zobaczymy od reżysera coś jeszcze.

 

You may also read!

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Sprawiedliwość z taśmy – Recenzja „Ligii Sprawdliwości”

Pięć miesięcy temu napisałem, że „Wonder Woman” może być zwiastunem lepszej przyszłości dla mocno kulejącego DCEU. Po seansie „Ligii

Read More...

Czy zobaczymy wreszcie co działo się z Neganem od ataku na bazę?

WPIS ZAWIERA SPOILERY Z NAJNOWSZEGO ODCINKA W przyszłym tygodniu fani The Walking Dead w końcu dowiedzą się, co działo

Read More...

Mobile Sliding Menu