David Lynch kończy z filmami?

In Ludzie, Newsy filmowe
David Lynch

David Lynch swój pierwszy film pełnometrażowy stworzył w 1977 roku – „Głowa do wycierania”. Potem powstały: „Człowiek słoń”, „Diuna”, „Blue Velvet”, „Prosta historia” czy „Mulholland Drive”. Reżyser dał się poznać jako twórca charakterystycznych dzieł filmowych, z których część zaliczana jest do klasyki kina. Należy również pamiętać o „Miasteczku Twin Peaks”, które uważane jest za jeden z najlepszych seriali w historii telewizji. Przypominam, że w tym miesiącu po 26 latach wraca z 3. sezonem. Jest to jedna z ciekawszych premier i chyba najbardziej oczekiwana.  Być może właśnie praca nad tym serialem sprawiła, że reżyser postanowił skończyć z tworzeniem filmów.

W wywiadzie dla „Sydney Morning Herald” powiedział:

„Zmieniło się wiele. Sporo filmów nie poradziło sobie w zestawieniu box office’u, pomimo tego, że były znakomite. Z kolei filmy, które nie były aż tak dobre, sprzedały się świetnie.”

Trudno się z nim nie zgodzić. Zbyt wielki wpływ na produkcję mają pieniądze. Obecnie to box office decyduje czy film powstanie, czy nie.  Ileż to filmów nie doczekało się kontynuacji z racji niskich dochodów. Albo wręcz przeciwnie. Powstawanie całego ciągu różnych filmów, byleby pieniądze się zgadzały. Aktualnym przykładem może być seria „Szybcy i wściekli” czy powstająca seria „Avatar” z kilkoma numerkami po pierwotnym tytule. Patrząc również na animacje, gdyż jest to jeden z „moich” gatunków widzę jak to się rozwija. Oczywiście ma to swoje zalety, gdyż animacje są coraz lepiej robione technicznie.

A zatem czy „Inland Empire” okaże się ostatnim pełnometrażowym filmem Davida Lyncha? Patrząc na obecny świat kina i na jego dzieła jest to bardzo możliwe. Być może przeniesie wykorzysta swój talent w produkcji seriali, które obecnie dałyby mu o wiele większe miejsce do popisu niż film. Mam nadzieję, że powrót „Twin Peaks” będzie na tyle udany, że zobaczymy od reżysera coś jeszcze.

 

You may also read!

Neonowy świat kobiecego wrestlingu – recenzja 1. sezonu GLOW

Na duży ring padają światła neonów, prowadzący konferansjer zapowiada gwiazdy dzisiejszego show a publika klaszcze, nie mogąc doczekać się

Read More...

Garść informacji o najnowszym sezonie American Horror Story

W ciągu ostatnich dni fani „American Horror Story” otrzymali garść informacji odnośnie nadchodzącego sezonu. Zatem co już wiemy? 1.

Read More...

Jak została nakręcona najobrzydliwsza scena w Grze o Tron?

We wpisie znajdują się spoilery z najnowszego odcinka, czytasz na własną odpowiedzialność! Aktor John Bradley, który wciela się w

Read More...

Mobile Sliding Menu