Magia na lodzie – wrażenia po Disney on ice

In Filmy, Newsy filmowe

disney-on-ice-100-years-in-boston

Źródło: Plakat promujący sprzedaż biletów w Bostonie

Jak sama nazwa mówi to wspaniałe historie na lodzie. Rewia ta jest niesamowitą przygoda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  Oczywiście są to okrojone wersje bajek, ale mimo wszystko, świetnie jest wrócić do dzieciństwa widząc te wspaniałe postaci na żywo.

Na wycieczkę po świecie Disneya zabierają nas nasi ulubieni bohaterowie – Goofie, Miki, Minnie i Donald. Na stulecie magii Disneya organizatorzy przebili samych siebie zamieszczając w widowisku więcej bajek niż dotychczas. Do tego wykorzystali genialną muzykę, która jest większości nam doskonale znana – na hali było słychać takie muzyczne hity jak: Hakuna matata, Miłość rośnie wokół nas, Ty druha we mnie masz, Miłość otworzyła drzwi, Mam tę moc i wiele innych. Nie ukrywam, że zaskoczył mnie fakt, iż udało się zobaczyć większość księżniczek Disneya wraz z ich partnerami. Na lodzie zatańczyły takie baśniowe duety: Bella i Bestia, Kopciuszek i Książę, Śnieżka i Królewicz. Nasi ukochani bohaterowie byli rozpoznawani poprzez ich charakterystyczne stroje, które towarzyszą im w bajkach i na plakatach. Można było zobaczyć w tym jednym tańcu również: Ariel i Księcia Eryka, Roszpunkę i Flynna, Tianę i Księcia Naveena (Księżniczka i żaba), Dżasminę oraz Alladyna. Dlaczego było to takie zaskakujące? Do tej pory na Disney On Ice gościło zaledwie parę postaci z bajek, a tym razem, w tegorocznej edycji zobaczyliśmy niemal wszystkie księżniczki w jednym tańcu! Dla pasjonatów, wiernych fanów, dzieci, a także rodziców było to miłe dla oka i radosne przeżycie. Pomimo tego, że nie było zbyt wiele dekoracji i tak mogliśmy ponownie przenieś się do tych bajek.

Jak wspomniałam – pojawiło się więcej bajek. Niektóre z nich zostały nawet w skrócie opowiedziane i przedstawione, mogliśmy usłyszeć parę dialogów z filmów, zobaczyć efekty specjalne, a także układy taneczne do naszych ulubionych piosenek. O to lista bajek, których fabułę mogliśmy pokrótce sobie przypomnieć, za pomocą rewii:

  • Pinokio
  • Piękna i Bestia
  • Gdzie jest Nemo?
  • Aladyn
  • Toy Story
  • Król Lew
  • Kraina Lodu
  • Mulan

Świetnie jest zobaczyć to co się doskonale zna się z książek, czy filmów na żywo. Jest to rodzaj przedstawienia, który nie jest dość popularny, szczególnie w Polsce, raczej się mówi o klasycznym teatrze i kinematografii. Lecz historie przedstawiane na lodzie doskonale się ogląda, z wielkim zachwytem, a na pewno stanowi to lekką odmianę od innego typu form przekazu. Taka inność sprawia, że z zaciekawieniem ogląda się takie widowisko, pozostawia w nas uczucie nowości. Nie ma ani jednej chwili nudy, a ja wręcz wyczekiwałam, by zobaczyć moje ulubione postacie – jak ich historie zostaną pokazane na nowo, w innej formie, bo w końcu na lodzie. Rewia na lodzie powinna zawierać krótkie scenki, doskonale zgrane choreografie, a także genialny podkład muzyczny, jeśli czegoś takiego oczekujecie – z pewnością się nie rozczarujecie idąc  na Disney on ice.

Z radością jestem w stanie ocenić całe widowisko na 9/10. Jeżeli za rok będziecie mieli okazję wybrać się – zabierzcie młodsze rodzeństwo, kuzynostwo, czy siostrzeńców, wszyscy wyjdziecie zadowoleni i pod wrażeniem.

2016-05-19_d20b_20150903_00118_edit_a

Źródło: Zdjęcie z imprezy promujące sprzedaż biletów w Gdańsku

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu