Fanowska kampania o przywrócenie „Dark Matter” może dać spory efekt!

In Newsy serialowe

Kiedy stacja Syfy ogłosiła, że rezygnuje z emisji swojej trzy-sezonowej space opery „Dark Matter” fani zaczęli szukać sposobu na ratunek dla serialu, szukając dla niego „nowego domu” i według twórców wysiłek ten może się opłacić.

Stworzony przez Josepha Mallozzi i Paula Mullie serial opowiadał historię szóstki przestępców, którzy obudzili się po długiej hibernacji w oddzielnych komorach, z wyczyszczoną pamięcią. Jednak 1 września stacja, zajmująca się produkcją „Dark Matter” postanowiła anulować produkcję. Ci, którzy nie chcieli przyjąć do wiadomości faktu, że ich ulubiony serial zostanie zdjęty z anteny zakasali rękawy i tworzyli petycje, z pomocą producentów i obsady próbowali przekonać inne stacje do przejęcia tego tytułu.

Joseph Mallozzi napisał na swoim blogu o wysiłku, jaki włożyli fani w próbę przywrócenia serialu i choć przyznał, że przeniesienie go do innej stacji jest czasochłonne to jest pozytywnie nastawiony co do fanowskiej kampanii, próbującej wpłynąć na inne stacje.

„Możemy to zrobić! Szczerze mówiąc, zróbmy to. Cała pasja fanów w internecie jest zauważalna – posty na Twitterze, oznaczanie, używanie hasztagów. Było to imponujące, ale również i zaskakujące dla wszystkich. To dzięki wam mamy trzech potencjalnych partnerów do bardzo głębokiej dyskusji. Jak mówiłem już wcześniej, przeniesienie serialu jest czasochłonne, ale przeszliście samych siebie prosząc o kontynuowanie produkcji, pokazując jak wiele znaczy dla was <<Dark Matter>>.”

Mallozzi nie wyjawił kim są „trzej potencjalni partnerzy”, ale wielokrotnie wspominał w rozmowach o „zainteresowaniu z różnych stron.” W zeszły piątek kampania fanowska na Twitterze za pomocą hasztagu  #RocktheRaza zgromadziła ponad 124 000 tweedów, dzięki czemu pojawiła się również na pierwszym miejscu trendów w Nowym Jorku. Mallozzi i członkowie obsady również wzięli udział w wydarzeniu. Po akcji doszło ponad 40,000 podpisów na petycji związanej z przywróceniem serialu.

Miejmy nadzieję, że wysiłki fanów nie pójdą na marne i serial zostanie przejęty przez inną stacje, która będzie kontynuować go dla jego oddanych widzów. Zdecydowanie będziemy trzymać kciuki aby wszystko się udało!

You may also read!

Seriale z motywem końca świata

Myśleliście kiedyś o tym, jak mógłby wyglądać koniec świata? Podejrzewam, że większość z was chociaż raz w swoim życiu

Read More...

Filmoholicy #1

Zapraszamy do nowego cyklu Zkina.pl! Nasi redaktorzy: Marcin i Kuba ruszają z podcastem pt. „Filmoholicy”. Będą dyskutować o flmach,

Read More...

5 seriali, które anulowano za wcześnie

Kiedy zaczynamy oglądać serial, który nam się podoba, żyjemy z nadzieją, że po jednym dobrym sezonie możemy spodziewać się

Read More...

Mobile Sliding Menu