Filmowy rozkład jazdy – 2 czerwca 2017

In Filmowy rozkład jazdy, Filmy, Newsy filmowe, Rozkłady jazdy

Dzisiaj piątek, a to oznacza, że w kinach czekają na nas kolejne premiery filmowe. Co ciekawego dystrybutorzy w Polsce przygotowali dla kinomaniaków w tym tygodniu? Sprawdźcie filmowy rozkład jazdy na 2 czerwca 2017.

Wonder Woman 

Reżyseria: Patty Jenkins

Diana(Gal Gadot), amazońska księżniczka, wiedzie prawie idylliczne życie na rajskiej wyspie, którą zamieszkują same kobiece wojowniczki. Ich dotychczasowe życie zostaje przerwane, gdy na wyspie rozbija się angielski pilot(Chris Pine). Opowiada on im o wydarzeniach na świecie – właśnie rozpętała się I Wojna Światowa. Diana ślubuje, że wykorzysta swoje super-moce by przywrócić pokój na świecie. 

Jak dla mnie, jest to najbardziej wyczekiwana premiera tego miesiąca. Czy filmowe uniwersum DC podniesie się z kolan czy znowu rozczaruje widzów?

Sama przeciw wszystkim (Miss Sloane) 

Reżyseria: John Madden

Elizabeth Sloane (Jessica Chastain) jest najbardziej poszukiwaną i potężną lobbystką w Waszyngtonie. Znana jest przede wszystkim ze swojej przebiegłości i tego, że zrobi wszystko, czego potrzeba, aby wygrać, nawet jeśli jest to moralnie wątpliwe. Teraz musi zmierzyć się z najpotężniejszym przeciwnikiem w swojej karierze. Czy ​​zwycięstwo może przynieść zbyt wysoką cenę?

Warto zobaczyć, przede wszystkim dla głównej kreacji aktorskiej – Jessica Chastain dostała za nią nominację do Złotego Globa dla najlepszej aktorki w dramacie.

Nazywam się Cukinia 

Reżyseria: Claude Barras

Po nagłej śmierci swojej matki, mały Cukinia, zostaje zamknięty w domu zastępczym z innymi sierotami w jego wieku. Z początku ciężko mu się odnaleźć w tym dziwnym i wrogim środowisku, ale z pomocą policjanta Raymonda i nowych przyjaciół, uczy się znowu ufać i kochać.

Ekspresywna animacja stop-motion i niesamowity dobór barw, na pewno sprawią, że ta produkcja odciśnie piętno na oglądającym. Nie do końca dla dzieci, pokazuje prawdę o ludzkim sercu. Nominacja do Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany oraz Złotego Globu za najlepszy film animowany, powinny być wystarczającą rekomendacją, aby wybrać się do kina.

Sieranevada

Reżyseria: Cristi Puiu

Ruminia, Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

Najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem, która będzie starała się odpowiedzieć na pytanie po co spotyka się każda rodzina. 

mamy2mamy

Reżyseria: Noémie Saglio; Gatunek: komedia

Avril(Camille Cotin) i jej matka Mado(Juliette Binoche) nie mogły się różnić bardziej. Avril ma 30 lat, wyszła za mąż, dobrze zarabia. Mado natomiast to wieczna nastolatka, jej życie jest pełne beztroski. Obie kobiety stają się ciężarne w tym samym czasie, mieszkając pod tym samym dachem. Mado, zarażona kryzysem wieku średniego, nie jest gotowa zostać babcią, a Avril ma ciężki czas wyobrażając sobie swoją matkę… matką.

Bridget Jones po francusku? Pozycja obowiązkowa dla fanów europejskich komedii. 

Gra pozorów

Reżyseria: Vallo Toomla

Anna(Mirtel Pohla) i Juhan(Priit Võigemast) wyjeżdżają do szklanej willi nad morzem, wynajętej im przez świetnie sytuowanych znajomych. Na miejscu bohaterowie są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi. Szybko się okazuje, że obie pary mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Goście sądzą, że dom należy do Anny i Juhana, a oni nie wyprowadzają ich z błędu. Wchodzą w nowe role i rozpoczynają z obcymi grę pozorów…

Debiut reżyserski Vallo Toomla, porównywany jest przez krytyków z „Funny Games” Michaela Hanekego. Stylowy i mrożący krew w żyłach thriller, a na pewno kawał dobrego, niekomercyjnego kina. Do zobaczenia w kinach studyjnych. 

You may also read!

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Sprawiedliwość z taśmy – Recenzja „Ligii Sprawdliwości”

Pięć miesięcy temu napisałem, że „Wonder Woman” może być zwiastunem lepszej przyszłości dla mocno kulejącego DCEU. Po seansie „Ligii

Read More...

Czy zobaczymy wreszcie co działo się z Neganem od ataku na bazę?

WPIS ZAWIERA SPOILERY Z NAJNOWSZEGO ODCINKA W przyszłym tygodniu fani The Walking Dead w końcu dowiedzą się, co działo

Read More...

Mobile Sliding Menu