Filmowy rozkład jazdy – 9 czerwca 2017

In Filmowy rozkład jazdy, Filmy, Newsy filmowe

W tym tygodniu na kino-maniaków czeka aż siedem premier. Obok blockbusterów z Hollywood mamy kilka ciekawych, kameralnych produkcji europejskich. Jesteście ciekawi co to za tytuły? Zapoznajcie się z filmowym rozkładem jazdy na 9 czerwca 2017.

 

Mumia

Reżyseria: Alex Kurtzman

Tom Cruise w nowej wersji legendy, która fascynuje ludzi na całym świecie. Mumia starożytnej księżniczki, pochowana w grobowcu głęboko pod pustynią (w tej roli Sofia Boutella), zostaje obudzona. Jej złość na niesprawiedliwość, która ją spotkała, rosła przez tysiące lat, przybierając rozmiary wymykające się ludzkiej wyobraźni. Od gorących piachów pustyni, przez tajemnicze labirynty ukryte pod dzisiejszym Londynem Mumia budzi nowy wszechświat bogów i potworów.

Jaka będzie „Mumia” nowej generacji? Nowoczesne efekty specjalne, jakie można zastosować w kinie, pozwalają wierzyć, że może to być najbardziej spektakularna odsłona tej legendy.

Baywatch. Słoneczny Patrol

Reżyseria: Seth Gordon

Filmowa wersja kultowego serialu. Pełna widowiskowych akcji ratowniczych, humoru i pięknych ludzi, komedia w której będziemy śledzić rywalizację dwóch ratowników: Mitcha (Dwayne Johnson) i Matta (Zac Efron). Muszą oni jednak zjednoczyć siły, gdy odkryją pewną aferę kryminalną, która zagraża zatoce w której pracują.

Ratownicy nasmarowani olejkiem do opalania w roli detektywów? Czy to może się udać? Wielbiciele komedii powinni być zadowoleni.

Ponad wszystko

Reżyseria: Stella Meghie

Maddy (Amandla Stenberg) to nastoletnia dziewczyna, która nie może wychodzić z domu, ponieważ choruje na niedobór odporności, która czyni ją uczuloną prawie na wszystko. Jednak życie zmienia się na lepsze, gdy zaczyna komunikować się z chłopcem mieszkającym obok, Ollym (Nick Robinson).  Choć patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie poznawać świat i doświadczyć pierwszej miłości.

Ta niesamowita historia oparta została na książce autorstwa Nicole Yonn, która stała się bestsellerem na całym świecie. Czy ekranizacja dorówna pierwowzorowi?

Serca z kamienia

Reżyseria: Guðmundur Arnar Guðmundsson

Film jest osobistą historią opartą na doświadczeniach reżysera. To opowieść przenosząca widza w intymny świat dwóch nastolatków Thóra i Christiana, wchodzących w okres odkrywania swojej  seksualności i pierwszych inicjacji. Podczas gdy jeden z nich próbuje zdobyć serce pewnej dziewczyny, drugi odkrywa w sobie nowe uczucia wobec najlepszego przyjaciela. Wraz z końcem lata nadchodzi czas, by opuścić już plac zabaw i zmierzyć się z dorosłością. Obraz przedstawiający w najbardziej prawdziwy sposób młodość i to jak determinuje ona kolejne  etapy życia.

Film zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2016 roku dla najlepszego filmu o tematyce homoseksualnej.

Królowa Hiszpanii

Reżyseria: Fernando Trueba

Gwiazda filmowa Macarena Granada (Penélope Cruz) wraca po latach do Europy, by zagrać w wielkiej produkcji „Królowa Hiszpanii”. Znane nazwiska, najlepsi fachowcy, bajeczne plany zdjęciowe i setki statystów – na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie. Do momentu, gdy statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, fachowcy romansować, reżyser zamiast krzyczeć „akcja!” zasypia, a mający zastąpić go członek ekipy filmowej, zostaje aresztowany. Reszta filmowców – zbieranina barwnych i przezabawnych osobowości – rusza mu na ratunek i obmyśla genialny plan ucieczki.

Polski akcent w filmie to muzyka, skomponowana przez Zbigniewa Preisnera, który zyskał międzynarodową sławę dzięki współpracy z Krzysztofem Kieślowskim oraz Agnieszką Holland.

Słodkich snów

Reżyseria: Marco Bellocchio

Idylliczne dzieciństwo Massima (Nicolo Cabras) kończy tajemnicza śmierć ukochanej matki. Ksiądz twierdzi, że mama chciała pójść do nieba, aby go lepiej stamtąd chronić. Ale chłopiec nie przestaje zadawać sobie pytania o przyczynę jej śmierci. W dorosłym życiu jest dziennikarzem i korespondentem wojennym w Sarajewie. Dotkliwe doświadczenia powodują jednak, że Massimo zaczyna doznawać ataków paniki. Czy Elisa (Bérénice Bejo), pełna empatii lekarka, pomoże dręczonemu przeszłością Massimowi otworzyć się i stawić czoła bolesnemu dzieciństwu?

Film „Słodkich snów” powstał na podstawie powieści Massima Gramelliniego która we Włoszech odniosła jeden z największych sukcesów wydawniczych ostatnich lat.

Należy też wspomnieć, że reżyser, Marco Bellocchio, został uhonorowany Złotym Lwem w Wenecji za całokształt twórczości.

Droga do Rzymu

Reżyseria: Tomasz Mielnik

Vasek, za namową pewnej rudej piękności kradnie obraz z Galerii Narodowej w Pradze i w przebraniu rusza w podróż do Rzymu. Na swej drodze spotyka niezwykłe postaci: taksówkarz-kapłan chce go wyspowiadać, ekspert trufli przedstawia mu swoją małą świnkę, a pani z pieskiem zastanawia się nad podobieństwem Vaska do złodzieja w gazecie. Wszystkie napotkane osoby opowiadają swoje historie o poszukiwaniu szczęścia, spełnienia i oświecenia. Ale czy w dzisiejszych czasach w ogóle jest miejsce na duchowość?

Polsko – czeska komediowa koprodukcja. Jak wypadnie ta mieszanka słowiańskiego humoru? 

You may also read!

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Sprawiedliwość z taśmy – Recenzja „Ligii Sprawdliwości”

Pięć miesięcy temu napisałem, że „Wonder Woman” może być zwiastunem lepszej przyszłości dla mocno kulejącego DCEU. Po seansie „Ligii

Read More...

Mobile Sliding Menu