Nowy film zwycięzcy Złotej Palmy

In Filmy, Newsy filmowe

Szwedzki reżyser Ruben Östlund jeszcze całkiem niedawno szalał ze szczęścia(dosłownie szalał: https://www.youtube.com/watch?v=q2TBM6P_lb0&t=156s) na Canneńskiej scenie, odbierając Złotą Palmę za najlepszy film 70. Festiwalu Filmowego. Nagrodzony francuską nagrodą  „The Square”, nie ma jeszcze oficjalnej polskiej premiery, ale będzie można go obejrzeć podczas wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty, które odbędzie się w sierpniu tego roku.

Tymczasem wieść, a raczej magazyn Variety, niesie, że Östlund po życiowym osiągnięciu na Lazurowym Wybrzeżu, po prostu wrócił do pracy. A w niej skupi się na nowym filmie – „Triangle of Sadness”.

Ma być to kolejna satyra społeczna, tym razem dotycząca świata mody. Oś fabuły stanowi historia sławnych modela i modelki, którzy zbliżają się do końca swojej kariery i szukają odpowiedniego sposobu, momentu na wyjście ze swojej branży. Jednak oboje mają pewne problemy. On – zaczyna łysieć, co wpływa na kłopoty ze znalezieniem pracy. Ona – jest lesbijką i odrzuca wszelkie oferty od miliarderów.

Z kolei sam tytuł odwołuje się do terminu używanego przez chirurgów plastycznych – „triangle of sadness”, czyli trwającego 15 minut zabiegu wygładzania zmarszczek między oczami za pomocą botoksu.

Reżyser zdradził też, że ze światem mody zapoznała go jego dziewczyna, która jest fotografem. To nie pierwszy przypadek, w którym Östlund tworzy film zainspirowany życiowym doświadczeniem. Mówi też, że tę inspirację zamierza przekłuć w „Triangle of Sadness” w dość niekonwencjonalny sposób, „używając satyry do ukazania ciepłego portretu ludzi, starających się poradzić sobie z cynicznym przemysłem”.

Poza rozpoczęciem pracy nad kolejnym filmem, reżyser skończył pisać scenariusz nowego anglojęzycznego serialu komediowego „You Know That Weekend You Were Away With The Kids?”.

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu