Legion: Rozdział 5 – Czy główny czarny charakter został wreszcie ujawniony?

In Newsy serialowe, Seriale

Dlaczego jest tak wiele piosenek o tęczy? Chociaż Dan Stevens był bardzo przekonujący grając na banjo i śpiewając piosenkę, która stała się popularna dzięki Kermitowi z Muppetów, według nas pytanie, które powinno zostać zadane to: „Dlaczego tak wiele seriali utożsamia chorobę psychiczną z super mocami?” Główne pytanie fanów Legionu nadal jest takie samo: Czy David Haller cierpi na schizofrenię? Główny bohater, na początku, w miarę możliwości znosił przedłużającą się walkę z chorobą, ale im bliżej był z Syd i Melanie, oraz ludźmi z Summerland, stało się jasne, że David przechodzi przez coś zupełnie innego. Z odcinka na odcinek z Davidem było coraz gorzej. Jego dolegliwości stawały się coraz bardziej nie z tego świata.

W odcinku 5 wiele rzeczy się wyjaśniło. David nie jest schizofrenikiem, jednak jego umysłem włada dość potężny pasożyt. Jest inną świadomością w umyśle David’a, przez fanów nazywany Diabłem z żółtymi oczami. Podczas wizji chłopaka, pasożyt zawsze był gdzieś w okolicy, od samego początku, kwestionując zdrowie psychiczne Davida i utrzymując jego umysł w niespokojnym stanie. Kolejnym elementem jego zaburzeń jest pojawianie się w jego wizjach Lenny, albo rozgniewanego chłopca z opowieści, którą czytali mu przed snem rodzice.
Dziwny i potężny umysł Davida był dobrodziejstwem dla całej serii pod względem wizualnej estetyki i rozkwitającej fabuły, pozwalając zobaczyć nam wszystko od sceny Bollywoodzkiego tańca, do wędrówki w kostce lodu.

Legion – Odcinek 5 – Sezon 1 – Aubrey Plaza jako Lenny

W tym odcinku widzimy to, że wszystkie „złe” postacie pokazane nam, czyli: Lenny, Diabeł z żółtymi oczami, chłopiec z opowieści, a nawet pies King to jeden zły pasożyt żerujący na Davidzie. To on przejął ciało i umysł chłopaka i usunął ze swojej drogi cały Dywizjon Trzeci.

Odcinek skupił się też znacznie bardziej na związku Davida i Syd,gdy po stworzeniu pokoju przy plaży para mogła wreszcie się dotykać bez konsekwencji śmierci i cierpienia. Iluzja również była dużym motywem tego odcinka.

Dla mnie jak na razie Legion jest po prostu serialem „rozwalającym mózg”, potrafi pochłonąć i w wielu momentach sama nie jestem pewna co jest prawdziwe a co nie.

You may also read!

Czas apokalipsy – recenzja 4. sezonu „The 100”

RECENZJA ZAWIERA SPOJLERY! „The 100” w 3. sezonie dostał zadyszki i nastąpił spadek formy poprzez wprowadzenie wątku sztucznej inteligencji

Read More...

The 100: Co wiemy o sezonie 5?

Artykuł może zawierać spoilery – jeśli nie widzieliście finałowego odcinka 4. sezonu, wróćcie tutaj po jego obejrzeniu. Co tu

Read More...

The Get Down skasowane.

Netflix kasuje serial Baza Luhrmanna po pierwszym sezonie. „The Get Down” to muzyczny dramat, którego akcja umiejscowiona była w

Read More...

Mobile Sliding Menu