Legion: Rozdział 5 – Czy główny czarny charakter został wreszcie ujawniony?

In Newsy serialowe, Seriale

Dlaczego jest tak wiele piosenek o tęczy? Chociaż Dan Stevens był bardzo przekonujący grając na banjo i śpiewając piosenkę, która stała się popularna dzięki Kermitowi z Muppetów, według nas pytanie, które powinno zostać zadane to: „Dlaczego tak wiele seriali utożsamia chorobę psychiczną z super mocami?” Główne pytanie fanów Legionu nadal jest takie samo: Czy David Haller cierpi na schizofrenię? Główny bohater, na początku, w miarę możliwości znosił przedłużającą się walkę z chorobą, ale im bliżej był z Syd i Melanie, oraz ludźmi z Summerland, stało się jasne, że David przechodzi przez coś zupełnie innego. Z odcinka na odcinek z Davidem było coraz gorzej. Jego dolegliwości stawały się coraz bardziej nie z tego świata.

W odcinku 5 wiele rzeczy się wyjaśniło. David nie jest schizofrenikiem, jednak jego umysłem włada dość potężny pasożyt. Jest inną świadomością w umyśle David’a, przez fanów nazywany Diabłem z żółtymi oczami. Podczas wizji chłopaka, pasożyt zawsze był gdzieś w okolicy, od samego początku, kwestionując zdrowie psychiczne Davida i utrzymując jego umysł w niespokojnym stanie. Kolejnym elementem jego zaburzeń jest pojawianie się w jego wizjach Lenny, albo rozgniewanego chłopca z opowieści, którą czytali mu przed snem rodzice.
Dziwny i potężny umysł Davida był dobrodziejstwem dla całej serii pod względem wizualnej estetyki i rozkwitającej fabuły, pozwalając zobaczyć nam wszystko od sceny Bollywoodzkiego tańca, do wędrówki w kostce lodu.

Legion – Odcinek 5 – Sezon 1 – Aubrey Plaza jako Lenny

W tym odcinku widzimy to, że wszystkie „złe” postacie pokazane nam, czyli: Lenny, Diabeł z żółtymi oczami, chłopiec z opowieści, a nawet pies King to jeden zły pasożyt żerujący na Davidzie. To on przejął ciało i umysł chłopaka i usunął ze swojej drogi cały Dywizjon Trzeci.

Odcinek skupił się też znacznie bardziej na związku Davida i Syd,gdy po stworzeniu pokoju przy plaży para mogła wreszcie się dotykać bez konsekwencji śmierci i cierpienia. Iluzja również była dużym motywem tego odcinka.

Dla mnie jak na razie Legion jest po prostu serialem „rozwalającym mózg”, potrafi pochłonąć i w wielu momentach sama nie jestem pewna co jest prawdziwe a co nie.

You may also read!

Neonowy świat kobiecego wrestlingu – recenzja 1. sezonu GLOW

Na duży ring padają światła neonów, prowadzący konferansjer zapowiada gwiazdy dzisiejszego show a publika klaszcze, nie mogąc doczekać się

Read More...

Garść informacji o najnowszym sezonie American Horror Story

W ciągu ostatnich dni fani „American Horror Story” otrzymali garść informacji odnośnie nadchodzącego sezonu. Zatem co już wiemy? 1.

Read More...

Jak została nakręcona najobrzydliwsza scena w Grze o Tron?

We wpisie znajdują się spoilery z najnowszego odcinka, czytasz na własną odpowiedzialność! Aktor John Bradley, który wciela się w

Read More...

Mobile Sliding Menu