Witold Pyrkosz, znany polski aktor nie żyje

In Ludzie
Witold Pyrkosz

Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat.

Informację o śmierci Witolda Pyrkosza podano na oficjalnym fanpage’u serialu „M jak miłość”, w którym aktor występował przez wiele lat jako Lucjan Mostowiak.

„Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas… Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy”.

Na dużym ekranie zadebiutował w filmie „Cień” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. W ostatnich latach większość widzów kojarzy go z roli dziadka Mostowiaka. Jednak dał się poznać widowni z wielu ról dramatycznych jak i komediowych. Oglądaliśmy go  jako Franka Wichurę w „Czterej pancerni i pies”, Balcereka w „Alternatywy 4” oraz wcielał się Jędrusia Pyzdre w „Janosiku”. Duży rozgłos dały mu występy w polskich komediach jak „Vabank” i „Vabank 2” i „Sami Swoi”.

You may also read!

Neonowy świat kobiecego wrestlingu – recenzja 1. sezonu GLOW

Na duży ring padają światła neonów, prowadzący konferansjer zapowiada gwiazdy dzisiejszego show a publika klaszcze, nie mogąc doczekać się

Read More...

Garść informacji o najnowszym sezonie American Horror Story

W ciągu ostatnich dni fani „American Horror Story” otrzymali garść informacji odnośnie nadchodzącego sezonu. Zatem co już wiemy? 1.

Read More...

Jak została nakręcona najobrzydliwsza scena w Grze o Tron?

We wpisie znajdują się spoilery z najnowszego odcinka, czytasz na własną odpowiedzialność! Aktor John Bradley, który wciela się w

Read More...

Mobile Sliding Menu