Witold Pyrkosz, znany polski aktor nie żyje

In Ludzie
Witold Pyrkosz

Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat.

Informację o śmierci Witolda Pyrkosza podano na oficjalnym fanpage’u serialu „M jak miłość”, w którym aktor występował przez wiele lat jako Lucjan Mostowiak.

„Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas… Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy”.

Na dużym ekranie zadebiutował w filmie „Cień” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. W ostatnich latach większość widzów kojarzy go z roli dziadka Mostowiaka. Jednak dał się poznać widowni z wielu ról dramatycznych jak i komediowych. Oglądaliśmy go  jako Franka Wichurę w „Czterej pancerni i pies”, Balcereka w „Alternatywy 4” oraz wcielał się Jędrusia Pyzdre w „Janosiku”. Duży rozgłos dały mu występy w polskich komediach jak „Vabank” i „Vabank 2” i „Sami Swoi”.

You may also read!

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Sprawiedliwość z taśmy – Recenzja „Ligii Sprawdliwości”

Pięć miesięcy temu napisałem, że „Wonder Woman” może być zwiastunem lepszej przyszłości dla mocno kulejącego DCEU. Po seansie „Ligii

Read More...

Czy zobaczymy wreszcie co działo się z Neganem od ataku na bazę?

WPIS ZAWIERA SPOILERY Z NAJNOWSZEGO ODCINKA W przyszłym tygodniu fani The Walking Dead w końcu dowiedzą się, co działo

Read More...

Mobile Sliding Menu