Ostatnie dni na Ziemi – recenzja „The 100” (sezon 4 odcinki 1-3)

Clarke, Bellamy i reszta ocalonych wraca z 4. sezonem. W poprzednim pożegnaliśmy wątek A.L.L.I.E., który był najsłabszym elementem całego serialu. „The 100” świetnie ukazuje walkę o przetrwanie oraz wojny między klanami, a sztuczna inteligencja w mojej opinii zupełnie nie pasowała do klimatu tej produkcji.  Pierwsze odcinki dają jednak nadzieję na powrót tego tytułu na dobre tory. Zapraszam do krótkiej recenzji, ale uważajcie na spojlery!

Powracamy na Ziemię dosłownie w momencie, w którym skończył się poprzedni sezon i obserwujemy skutki działalności A.L.L.I.E, a dokładnie konsekwencje jej unicestwienia. Podczas ataku Clarke w Mieście Światła wiele osób poniosło śmierć i niestety ciała tych postaci zginęły również na Ziemi. Jak można się domyślać cała wina spada na biedną dziewczynę, która wraz z przyjaciółmi stara się wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji. Na dodatek niewiele osób wie, że mieszkańcy Ziemi mają przed sobą tylko parę miesięcy życia z powodu zbliżających się wybuchów elektrowni jądrowych. Jak zwykle wszystkie problemy spoczywają na barkach Clarke…

photo: ScreenCrush, kadr z serialu „The 100”, promujący 4 sezon

Podczas tych pierwszych odcinków dzieje się całkiem sporo. Co chwilę bohaterowie wpadają na nowe pomysły, jak uratować ludzkość przed zbliżającą się zagładą. Najrozsądniejszym posunięciem jest znalezienie lub wybudowanie miejsca, które przetrwa apokalipsę i da schronienie mieszkańcom podczas procesów radioaktywnych. Nie jest to łatwe zdanie i coraz częściej wspominana jest  konkretna liczba ocalałych. Oczywiście jest tutaj mowa o stu szczęśliwcach. Nic nie wskazuje na to, aby nasi bohaterowie przybliżali się do rozwiązania, w którym uratują większą liczbę osób. Clarke nie dość, że musi radzić sobie z niechęcią mieszkańców do siebie po śmiertelnej działalności A.L.L.I.E, to dochodzi do tego zabawa w Boga, poprzez stworzenie listy ocalałych. Wracamy trochę do początków serialu, kiedy też mieliśmy do czynienia z selekcją, z tą różnicą, że dla dziewczyny będzie to naprawdę trudne moralnie zadanie. Zawsze starała się postępować dobrze, aby nikt nie ucierpiał, a teraz sama musi zdecydować, kto zasługuje na przetrwanie.  Ten aspekt psychologiczny będzie towarzyszył też innym bohaterom, tym bardziej, że trzeba dawkować leki, jedzenie i wodę, aby przetrwać zbliżającą się katastrofę. Wytworzy to na pewno wiele nieporozumień i scysji, ale relacje międzyludzkie to duży plus tej produkcji i na przestrzeni wszystkich sezonów ten element stał zawsze na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że nie ulegnie to zmianie.

POWAŻNY SPOJLER

 

photo: melty, kadr serialu „the 100”

Walka o przywództwo będzie jednym z istotniejszych wątków tego sezonu, ale na pewno nie najważniejszym. Główną osią fabularną będzie wspomniany już wcześniej problem z elektrowniami i zbliżającym się końcem życia na Ziemi. Tak ogromnych problemów nasi bohaterowie jeszcze nie mieli, ale nie wierzę w to, że nie uda im się ich rozwiązać. Pytanie tylko jak dużym poświęceniem zostanie to okupione? Nie wygląda to kolorowo, tym bardziej, że scena zamykająca pierwszy epizod pokazuje niszczycielską siłę eksplozji nuklearnych, które już mają miejsce na całym świecie.

„The” 100 z pozornie młodzieżowej produkcji stało się dosyć przemyślaną i odważną produkcją. W 3. sezonie mieliśmy spadek formy, więc bałem się, jaki tym razem twórcy obiorą kierunek. Na szczęście zapowiada się interesująco, a pesymistyczna wizja końca egzystencji na Ziemi jest przytłaczająca, a czas niebłagalnie ucieka. Wpływa to na widza, który dzięki temu kibicuje bohaterom, jak nigdy dotąd. Jestem ciekaw, jakie ostateczne rozwiązanie zafundują nam scenarzyści i z niecierpliwością czekam na kolejne epizody. 

Summary : Ostatnie dni na Ziemi - recenzja "The 100" (sezon 4 odcinki 1-3)


Ocena końcowa


Average

3.75

zkina.pl
17
 Zdjęcia
19
 ludzie
23
 Następujący
Pierwszy oficjalny plakat promujący 7 sezon Oficjalny plakat do 4 sezonu Co myślicie o powrocie Constantine jako animacji? 
#constantine #animation #tvshow #tvseries #dc #thecwNowy plakat z filmu Planujecie oglądać? :)
Premiera filmu: 3 marca 2017
#logan #poster #movies #movie #film #2017 #wolverine #xman #marchZnana i kochana przez wielu seria Szybcy i Wściekli powraca z kolejną ósmą, już częścią. Zwiastun i krótki opis możecie znaleźć na naszej stronie zkina.pl, a powyżej prezentujemy wam pierwszy oficjalny plakat.
#fastandfurious #thefateofthefurios #szybcyiwściekli #familynomore  #movie #movies #plakat #posterNowy serial od Netflixa The OA zadebiutuje już w piątek, 16 grudnia. Zdecydowanie polecamy ten serial :)
#theoa #netflixpolska #netflix #tvseries #new #serialRogue One; Łotr 1, wejdzie do kin już 15 grudnia 2016 roku. Jest tu ktoś kto też nie może się już doczekać?
#rogueone#łotr1#madsmikkelsen#poster#plakat#movieposter#plakatfilmowy#premiere#film#soon#sciencefiction#starwarsstory#scifiNowy plakat filmu Auta 3. Film wejdzie do kin latem 2017 roku.

#film#movie#poster#auta3#cinema#theater#plakat#movieposter#plakat#plakatfilmowy#cars3#premiere#animation#animacja#summer2017