Platforma streaminowa Disneya może mieć tańsze usługi od Netflixa.

In Newsy filmowe

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, powiedział ostatnio, że ich nowa platforma streamingowa ma być tańsza od Netflixa. Podczas gdy serwisy takie jak Hulu czy Amazon Prime dokładają wszelkich starań, aby konkurować z obecnie dominującym Netflixem, sam Disney może być aktualnie jego największym zagrożeniem. Jak również wiadomo Walt Disney Studios oraz ABC TV posiada ogromną biblioteką treści, które mogą zainteresować zarówno młodych widzów jak i tych starszych.

Media donoszą również o tym, że Disney rozmawiał z 21st Century Fox w sprawie kupienia dużej części udziałów firmy, włączając w to między innymi filmy Foxa. Taka inwestycja dałaby prawa Disneyowi do innej ogromnej biblioteki jak np. „X-Meni„, „Fantastyczna Czwórka„, „Simpsonowie” czy kultowe „Z Archiwum X„. Na tę chwilę wygląda jednak na to, że negocjacje utknęły w martwym punkcie, aczkolwiek nie oznacza to, że pozostanie tak na długo.

Uruchomienie usługi transmisji streamingowej Disneya planowane jest na 2019 rok, mimo iż jest to jeszcze bardzo odległy czas, firma nie traci czasu i wypowiada wojnę Netflixowi. Według The Wrap, Bob Iger ogłosił na ostatniej konferencji prasowej, że ich planem jest ustanowienie ceny usługi znacznie niższej od tej, którą proponuje Netflix.

Być może jest to po prostu powodem tego, iż Disney wystartuje na początku ze znacznie mniejszą ilością dostępnych filmów, a kiedy będzie pojawiać się coraz więcej tytułów cena zostanie zwiększona.

Iger podczas konferencji wspomniał również, że w usłudze streamingowej Disneya nie będzie reklam, więc ci którzy obawiali się takiej sytuacji mogą spać spokojnie.

Zarówno fani Disneya jak i my oczekujemy niecierpliwie na dzień premiery największego przedsięwzięcia medialnego Disneya, i jaką bazę filmów na start nam zaoferują. Jeśli usługa ta weszłaby w dalekiej przyszłości do Polski bylibyście chętni na korzystanie z niej?

Źródło: Screenrant.com, The Wrap

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu