Prequel serii o Harrym Poterze ukradziony!

In Newsy filmowe

Wyjątkowy prequel ze świata Harry’ego Pottera, który został wystawiony na aukcje w celach charytatywnych został skradziony. Odkąd wszystkie książki J.K Rowling ujrzały światło dzienne, fani oczekiwali kolejnych przygód ze świata Hogwartu. I niedawno dostali to, na co czekali, „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć” były nie lada gratką dla wszystkich Potteromaniaków.

Pomysł na kolejne historie zawsze siedział w głowie Rowling. W 2008 roku autorka napisała prequel, który opowiadał o przygodach ojca Harry’ego – Jamesa Pottera i jego ojca chrzestnego Syriusza. Opowiadanie dotyczyło tarapatów, w jakie wplątali się chłopcy w mugolskim świecie. Opowiadanie miało zostać sprzedane na aukcji w celach charytatywnych. Niezwykła nowela, zawierająca jedynie 800 słów, została napisana ręcznie przez autorkę na dwóch stronach pocztówki A5. Historia jest stosunkowo krótka, fabuła opowiada o Jamesie i Syriuszu, ścigających się z mugolskim policjantem i dramatycznym finale, gdzie bohaterowie uciekają na miotłach. Pocztówka została sprzedana w Londynie, w domu aukcyjnym Sotheby za spektakularną cenę 32 tyś. dolarów, a jej wartość wzrastała coraz bardziej. Aktualnie jej wartość przekracza 77 tyś. dolarów.

Opowiadanie zostało ukradzione z domu w Birmingham w Anglii. Jedyny w swoim rodzaju przedmiot, policja nazwała „niezwykle cennym” i dała znać o tym bezpośrednio na Twitterze, aby zaalarmować fanów serii. Oficer śledczy, Paul Jauncey prosi wszystkich o wszelkie informacje dotyczące całej sprawy.

Rowling nie planowała zamieniać tego pomysłu w oficjalną kontynuację serii. Autorka napisała na Twitterze prośbę do fanów, aby nie kupowali kopii tego opowiadania, jeśli będzie gdzieś dostępne.


Dochodzenie jest w toku i mamy nadzieję, że świadomość tego, co się dzieje pomoże rozwiązać tę sprawę.
Jest to druga z największych serii fabularnych wszech czasów i kontynuacja pięciu filmów z serii „Fantastyczne Zwierzęta”. „Przeklęte dziecko” okazało się hitem w londyńskiej dzielnicy i ma się pojawić na Broadwayu, chodzą również plotki o adaptacji w formie filmu, w którym mogliby powrócić aktorzy z poprzednich części czyli Daniel Radcliffe, Rupert Grint czy Emma Watson.

You may also read!

Czas apokalipsy – recenzja 4. sezonu „The 100”

RECENZJA ZAWIERA SPOJLERY! „The 100” w 3. sezonie dostał zadyszki i nastąpił spadek formy poprzez wprowadzenie wątku sztucznej inteligencji

Read More...

The 100: Co wiemy o sezonie 5?

Artykuł może zawierać spoilery – jeśli nie widzieliście finałowego odcinka 4. sezonu, wróćcie tutaj po jego obejrzeniu. Co tu

Read More...

The Get Down skasowane.

Netflix kasuje serial Baza Luhrmanna po pierwszym sezonie. „The Get Down” to muzyczny dramat, którego akcja umiejscowiona była w

Read More...

Mobile Sliding Menu