Prequel serii o Harrym Poterze ukradziony!

In Newsy filmowe

Wyjątkowy prequel ze świata Harry’ego Pottera, który został wystawiony na aukcje w celach charytatywnych został skradziony. Odkąd wszystkie książki J.K Rowling ujrzały światło dzienne, fani oczekiwali kolejnych przygód ze świata Hogwartu. I niedawno dostali to, na co czekali, „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć” były nie lada gratką dla wszystkich Potteromaniaków.

Pomysł na kolejne historie zawsze siedział w głowie Rowling. W 2008 roku autorka napisała prequel, który opowiadał o przygodach ojca Harry’ego – Jamesa Pottera i jego ojca chrzestnego Syriusza. Opowiadanie dotyczyło tarapatów, w jakie wplątali się chłopcy w mugolskim świecie. Opowiadanie miało zostać sprzedane na aukcji w celach charytatywnych. Niezwykła nowela, zawierająca jedynie 800 słów, została napisana ręcznie przez autorkę na dwóch stronach pocztówki A5. Historia jest stosunkowo krótka, fabuła opowiada o Jamesie i Syriuszu, ścigających się z mugolskim policjantem i dramatycznym finale, gdzie bohaterowie uciekają na miotłach. Pocztówka została sprzedana w Londynie, w domu aukcyjnym Sotheby za spektakularną cenę 32 tyś. dolarów, a jej wartość wzrastała coraz bardziej. Aktualnie jej wartość przekracza 77 tyś. dolarów.

Opowiadanie zostało ukradzione z domu w Birmingham w Anglii. Jedyny w swoim rodzaju przedmiot, policja nazwała „niezwykle cennym” i dała znać o tym bezpośrednio na Twitterze, aby zaalarmować fanów serii. Oficer śledczy, Paul Jauncey prosi wszystkich o wszelkie informacje dotyczące całej sprawy.

Rowling nie planowała zamieniać tego pomysłu w oficjalną kontynuację serii. Autorka napisała na Twitterze prośbę do fanów, aby nie kupowali kopii tego opowiadania, jeśli będzie gdzieś dostępne.


Dochodzenie jest w toku i mamy nadzieję, że świadomość tego, co się dzieje pomoże rozwiązać tę sprawę.
Jest to druga z największych serii fabularnych wszech czasów i kontynuacja pięciu filmów z serii „Fantastyczne Zwierzęta”. „Przeklęte dziecko” okazało się hitem w londyńskiej dzielnicy i ma się pojawić na Broadwayu, chodzą również plotki o adaptacji w formie filmu, w którym mogliby powrócić aktorzy z poprzednich części czyli Daniel Radcliffe, Rupert Grint czy Emma Watson.

You may also read!

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Sprawiedliwość z taśmy – Recenzja „Ligii Sprawdliwości”

Pięć miesięcy temu napisałem, że „Wonder Woman” może być zwiastunem lepszej przyszłości dla mocno kulejącego DCEU. Po seansie „Ligii

Read More...

Czy zobaczymy wreszcie co działo się z Neganem od ataku na bazę?

WPIS ZAWIERA SPOILERY Z NAJNOWSZEGO ODCINKA W przyszłym tygodniu fani The Walking Dead w końcu dowiedzą się, co działo

Read More...

Mobile Sliding Menu