Prequel serii o Harrym Poterze ukradziony!

In Newsy filmowe

Wyjątkowy prequel ze świata Harry’ego Pottera, który został wystawiony na aukcje w celach charytatywnych został skradziony. Odkąd wszystkie książki J.K Rowling ujrzały światło dzienne, fani oczekiwali kolejnych przygód ze świata Hogwartu. I niedawno dostali to, na co czekali, „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć” były nie lada gratką dla wszystkich Potteromaniaków.

Pomysł na kolejne historie zawsze siedział w głowie Rowling. W 2008 roku autorka napisała prequel, który opowiadał o przygodach ojca Harry’ego – Jamesa Pottera i jego ojca chrzestnego Syriusza. Opowiadanie dotyczyło tarapatów, w jakie wplątali się chłopcy w mugolskim świecie. Opowiadanie miało zostać sprzedane na aukcji w celach charytatywnych. Niezwykła nowela, zawierająca jedynie 800 słów, została napisana ręcznie przez autorkę na dwóch stronach pocztówki A5. Historia jest stosunkowo krótka, fabuła opowiada o Jamesie i Syriuszu, ścigających się z mugolskim policjantem i dramatycznym finale, gdzie bohaterowie uciekają na miotłach. Pocztówka została sprzedana w Londynie, w domu aukcyjnym Sotheby za spektakularną cenę 32 tyś. dolarów, a jej wartość wzrastała coraz bardziej. Aktualnie jej wartość przekracza 77 tyś. dolarów.

Opowiadanie zostało ukradzione z domu w Birmingham w Anglii. Jedyny w swoim rodzaju przedmiot, policja nazwała „niezwykle cennym” i dała znać o tym bezpośrednio na Twitterze, aby zaalarmować fanów serii. Oficer śledczy, Paul Jauncey prosi wszystkich o wszelkie informacje dotyczące całej sprawy.

Rowling nie planowała zamieniać tego pomysłu w oficjalną kontynuację serii. Autorka napisała na Twitterze prośbę do fanów, aby nie kupowali kopii tego opowiadania, jeśli będzie gdzieś dostępne.


Dochodzenie jest w toku i mamy nadzieję, że świadomość tego, co się dzieje pomoże rozwiązać tę sprawę.
Jest to druga z największych serii fabularnych wszech czasów i kontynuacja pięciu filmów z serii „Fantastyczne Zwierzęta”. „Przeklęte dziecko” okazało się hitem w londyńskiej dzielnicy i ma się pojawić na Broadwayu, chodzą również plotki o adaptacji w formie filmu, w którym mogliby powrócić aktorzy z poprzednich części czyli Daniel Radcliffe, Rupert Grint czy Emma Watson.

You may also read!

Neonowy świat kobiecego wrestlingu – recenzja 1. sezonu GLOW

Na duży ring padają światła neonów, prowadzący konferansjer zapowiada gwiazdy dzisiejszego show a publika klaszcze, nie mogąc doczekać się

Read More...

Garść informacji o najnowszym sezonie American Horror Story

W ciągu ostatnich dni fani „American Horror Story” otrzymali garść informacji odnośnie nadchodzącego sezonu. Zatem co już wiemy? 1.

Read More...

Jak została nakręcona najobrzydliwsza scena w Grze o Tron?

We wpisie znajdują się spoilery z najnowszego odcinka, czytasz na własną odpowiedzialność! Aktor John Bradley, który wciela się w

Read More...

Mobile Sliding Menu