SERIALOWY ROZKŁAD JAZDY – CZERWIEC 2017

In Rozkłady jazdy, Serialowy rozkład jazdy

Zapraszamy do naszego serialowego rozkład jazdy na czerwiec! Opiszemy najważniejsze nowości, premiery nowych sezonów i powroty po przerwie. Przy każdym tytule znajdziecie też zwiastun. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany o odnośniki do naszych recenzji. 

01.06 – „Nashville” – POWRÓT 5. SEZONU

W 2016 roku myśleliśmy, że pożegnamy się z serialem po 4 sezonach. Został on jednak przejęty przez stację CMT (Country Music Television) i 1 czerwca zobaczymy pierwszy odcinek drugiej części 5 sezonu. Connie Britton i Hayden Panattiere śpiewają dalej, dokąd los zaprowadzi je tym razem?

2.06  – „Flaked” – 2. SEZON

Samozwańczy guru z Kalifornii, Chip (świetna rola Willa Arnetta), powraca w 2 sezonie. Czy uda mu się dalej beztrosko krążyć w labiryncie własnych kłamstw? Jeśli nie widzieliście 1. sezonu, to zdążycie nadrobić, jest dostępny na platformie Netflix.

5.06 – „Fear The Walking Dead” – 3. SEZON

„Janusze survivalu” wracają z 3. sezonem. Spin-off „The walking Dead” miał dać odpowiedź widzom na temat tego, jak doszło do epidemii, jednak nadal jest to zagadką. Dostaliśmy za to historię rodziny, która próbuje zmierzyć się dziką hordą szwendaczy. Zobaczyliśmy początki apokalipsy i nieporadność bohaterów związaną z poradzeniem sobie z nową rzeczywistością. Całkiem niezły początek, poprowadził nas przez wiele słabych i nudnych epizodów, aby w drugiej części 2. sezonu nieco przyspieszyć tempa. Mam nadzieję, że 3 odsłona pójdzie w dobrym kierunku i zaprezentuje solidny poziom z większą ilością akcji. Zwiastun nastraja optymistycznie.

5.06 – „I’m Dying Up Here” – NOWOŚĆ

Lubicie stand-up? Ta produkcja będzie opowiadać o początkach tej formy komediowej w latach 70-tych, w Los Angeles. Głównym miejscem akcji jest klub, zarządzany przez Goldie, a bohaterowie występujący na scenie pokażą, że wywołanie uśmiechu na twarzach publiczności często okupione jest własnym nieszczęściem.

05.06 – „Shadowhunters” – POWRÓT 2. SEZONU

„Shadowhunters” powraca z drugą połową 2. sezonu, Nocni Łowcy jak i Podziemni będą musieli zmierzyć się z wydarzeniami, jakie nastąpiły w zimowy finale w nowojorskim Instytucie. Podziały między obiema stronami narastają i każdy jest zagrożony. Clary, Jace, Alec i Isabelle jak zawsze będą próbowali wyjść cało ze złej sytuacji, jednak ich relacje będą wystawione na ogromną próbę ze względu na pojawienie się nowej postaci Sebastiana, który dołączy do walki razem z nimi.

6.06 – „Stichers” – 3. SEZON

Kristen Clark (Emma Ishta), została zwerbowana przez tajne służby, by pomóc przy zagadkowych sprawach kryminalnych. Tytułowy Stitchers to tajny program, który polega na umieszczaniu świadomości głównej bohaterki we wspomnieniach zmarłych osób. Kristen nadaje się do tej roli wyśmienicie, gdyż cierpi na tzw. dysplazję czasową, czyli nie odczuwa upływu czasu. Jakie zagadki czekają na nią w 2. sezonie?

6.06 – „Dice” – 2. SEZON 

Amerykański serial komediowy z elementami autobiograficznymi stworzony przez Scota Armstronga. Fabuła skupia się wokół komika – Andrew Dice Claya, który próbuje swoich sił w Las Vegas.

9.06 – „Orange Is The New Black” – 5. SEZON

Wielki hit Netflixa będzie nas bawił i wzruszał już 5 raz. Historię o kobietach w więzieniu Litchfield pokochały miliony serialomaniaków. Koniec 4. sezonu był niezwykle emocjonujący i teraz otrzymamy bezpośrednią kontynuację ostatniej sceny. Całość ma się rozgrywać na przełomie tylko 3 dni, więc w wyjątkowo krótkim czasie, co jest nowością dla tej produkcji. Jak ta zmiana wpłynie na jakość serialu? Niedługo się przekonamy. 

9.06 – „Queen of The South” – 2. SEZON

Królowa Południa wraca w drugim sezonie opowieści o kobiecie, próbującej przejąć kartel narkotykowy. Muszę przyznać, że to było największe zaskoczenie zeszłego roku. Tytuł, po którym nie spodziewałem się wiele, zaprezentował całkiem wysoki poziom. Nie jest to co prawda „Breaking Bad”, ale jest parę ciekawych rozwiązań i interesująca postać głównej bohaterki. Mało znany tytuł, który polecam nadrobić.

10.06 – „Dark Matter” – 3. SEZON

Po wydarzeniach z ubiegłego sezonu Dark Matter, sezon 3. zapowiada się znacznie bardziej niebezpiecznie. Patrząc wstecz, nie powinno nas już to dziwić. Nasza grupa będzie musiała walczyć ze swoim dawnym towarzyszem Ryo Ishido. Jak zwykle będzie dużo akcji, mnóstwo przygód i szokujących momentów. A wszystko to już 10 czerwca na SYFY.

10.06 – „Wyonna Earp” – 2. SEZON

„Wynonna Earp”  to adaptacja komiksu o tym samym tytule, stworzonego przez Beau Smitha, znanego z takich tutułów jak         „Wildcat vs Batman”, „Green Lantern” czy „Spawn The Undead”. Główna bohaterka Wynonna Earp ( Melanie Scrofano), pra-prawnuczka legendarnego Wayatta Earpa, powraca do Purgatory, gdzie będzie musiała stoczyć walkę z demonami i innymi nadprzyrodzonymi bytami. Serial z gatunku horror western/ dark fantasy pomimo bardzo słabych efektów specjalnych nadrabia klimatem; wejściówka grafiką nawiązuje do komiksu, a w tle przygrywa muzyka country. W całym sezonie towarzyszą nam saloonowe melodie, choć nie brakuje też ostrego rockowego brzmienia czy nawet basów muzyki klubowej i wbrew pozorom wszystko tu pasuje. Pomimo braku wybitnych nazwisk w obsadzie, gra aktorska jest przekonująca. Melani Scrofano odnajduje się w roli głównej postaci, jest piękna, złośliwa i wszystko obraca w żart, dzięki czemu nie sposób jej nie polubić. Dla fanów komiksów i polowań na potwory pozycja obowiązkowa.

10.06 – „Idiotsitter” – 2. SEZON

Billie to absolwentka uczelni wyższej bez grosza przy duszy. Brzmi znajomo? ;). Udaje jej się znaleźć pracę jako niania-opiekunka dla Gene – rozpuszczonej, dorosłej bogaczki, która zostaje zamknięta w areszcie domowym, znajdującym się w posiadłości swojego ojca. Jakie szalone perypetie spotkają je tym razem?

11.06 – „Orphan black” – FINAŁOWY 5. SEZON

Tatiana Maslany powraca w finałowym sezonie opowieści o klonach. Poprzednia odsłona zaprezentował dużo lepszy poziom, niż poprzednia i mam nadzieję, że ostatnie odcinki będą satysfakcjonujące i dostaniemy solidne zakończenie tej emocjonującej historii. Będę tęsknił przede wszystkim za główną bohaterką, która rewelacyjnie wcieliła się w tak wiele różnorodnych postaci.

11.06 – „Claws” – NOWOŚĆ

Nowy serial stacji TNT, skupi się na życiu Desny, która prowadzi salon stylizacji paznokci oraz jej czterech przyjaciółek. Zapowiada się  komedia z wątkiem kryminalnymi na drugim planie. W rolach głównych zobaczymy: Niecy Nash, Carrie Preston, Judy Reyes, Jenn Lyon i Karrueche Tran. Partnerować im będą m.in. Harold Perrineau i Dean Norris.

14.06 – „Blood Drive” – NOWOŚĆ

Stacja Syfy wyprodukowała serial dla fanów kiczu i krwi. Inspirowany jest grindhousem, czyli specyficznym kinem klasy B, gdzie rządzi seks, przemoc, krew, okrucieństwa i różnego rodzaju wynaturzenia. Fabuła skupiać się będzie wokół byłego policjanta, który wraz z tajemniczą femme fatale, musi wziąć udział w Blood Drive – pokręconym wyścigu samochodowym.

15.06 – „The Tunnel” – 3. SEZON

Przed nami już 3. sezon świetnej brytyjsko-francuskiej adaptacji duńskiego hitu telewizyjnego „The Bridge”. Dwójka detektywów dalej musi obawiać się Truth Terrorist, pomimo tego, że nie jest już bezpośrednim zagrożeniem, jego dzieło nie zostało jeszcze dokończone.

 

16.06 – „The Ranch” – 3. SEZON

Ashton Kutcher i Danny Masterson spotkali się po latach ponownie w jednym serialu komediowym. Wcześniej, wystąpili razem w kultowych „Różowych latach ’70”. „The Ranch” produkcja opowiada o futboliście, który wraca do domu, na tytułowe rancho, aby pomóc w rodzinnym biznesie. Fajnie zobaczyć tych aktorów po latach, obaj Panowie prezentują dobry poziom komediowego talentu, choć tytuł nie pokazuje niczego nowego to fani sitcomów powinni być zadowoleni.

18.06- „The Turn” – FINAŁOWY 4. SEZON

Serial stacji AMC zbliża się ku finałowi. Dane nam będzie zobaczyć zakończenie tej historyczno-szpiegowskiej opowieści o ludziach, walczących o niepodległość USA. Twórca serialu Craig Silverstein chce dopiąć wszystkie wątki do końca i tak tez miał plan od początku, aby w finale pokazać prawdziwą rewolucję. Nie chce ciągnąc tej opowieści w nieskończoność i zakończyć ją tak, jak sobie zaplanował. Oby to był epicki koniec.

21.06 – „Queen Sugar” – 2. SEZON

Serial Oprah Winfrey oraz Ava’y DuVernay opowiada o trzech czarnoskórych siostrach, które przejmują spadek po zmarłym ojcu. Dostaliśmy kameralną historię rodziny, którą oglądało się naprawdę dobrze. Dalsze losy będzie można śledzić już niebawem.

21.06 – „Wrecked” – 2. SEZON

Komediowa produkcja, opowiadająca o rozbitkach na wyspie wraca z 2. sezonem. Nie jest to może produkcja najwyższych lotów, ale jako parodia serialu „Lost” całkiem dobrze spełnia swoją funkcję.

22.06 – „Teen Wolf” – POWRÓT FINAŁOWEGO, 6. SEZONU

Wielkimi krokami zbliża się koniec uwielbianego przez miliony Teen Wolfa. W czerwcu zostanie wyemitowany ostatni sezon Nastoletniego Wilkołaka. Po rozprawieniu się z Jeźdźcami Widmo i uratowaniu Stilesa, Scott wraz z resztą stada wyjechał z rodzinnego miasta w poszukiwaniu nowych przygód na uczelniach wyższych.  Jak potoczą się ich losy, przed jakimi problemami staną i czy silna więź miedzy nimi przetrwa próbę czasu i odległości, wszystkiego dowiemy się w 6b.

23.06 – „Glow” – NOWOŚĆ

Komediowa nowość od Netflixa. Opowie historię Ruth (Alisob Brie), szukającej w USA pracy jako aktorka. Brak zatrudnienia doprowadza ją do klubu kobiet, którym również nie dopisało szczęśćie w hollywodzkim szowbiznesie. I tak po okiem trenera szkolą się na…zawodniczki wrestlingu. Brzmi ciekawie, spodziewajcie się naszej recenzji.

23.06 – „The night shift” – 4. SEZON

Nocna zmiana wraca z 4. sezonem. Grupa medyków, która przeżyła ciężkie chwili na misji w Afganistanie znów będą ratować ludzkie życia w nieco lepszych warunkach, w miejskim szpitalu.

23.06 – „The Mist” – NOWOŚĆ

Kolejna po „Under the Dome” serialowa ekranizacja książki Stephana Kinga. Tym razem będzie to”mgła”, której adaptacje mogliśmy  zobaczyć w kinach w 2007 r. w reżyserii Franka Daranbomta. Produkcja opowie o tytułowej mgle, która nieoczekiwanie zjawie się i pokrywa miestaeczk, odcinając je od świata. W jej z głównych rol zobaczymy znaną z roli księżniczki Asloug w Wikingach – Alyssa Sutherland.


 

26.06 – „Power” –  4. SEZON

Śledzicie historię Jamesa „Ghost” St. Patricka – bogacza i właściciela nocnego klubu w USA, który również prowadzi podwójne życie jako dealer narkotykowy? Pod koniec czerwca, stacja STARZ startuje z 4. sezonem.

26.06 – „Preacher” – 2. SEZON

Preacher, Tulip i Cassidy powracają w 2. sezonie „Preachera” i patrząc na pierwszy zwiastun będzie się działo. Wielu narzekało na ten serial za niezgodność z komiksem i dłużyzny, jednak równiez ma sporo fanów. Ja już nie mogę sie doczekać kolejnych odcinków, szczególnie, że finał poprzedniej odsłony pozostawił nas z wieloma pytaniami.


 

30.06 – „Cleverman” – 2. SEZON

Claverman nie był najlepszą rzeczą, jaką zobaczyłem w zeszłym roku. Serial opowiada o Świecie, który jest podzielony na dwie rasy: ludzi i kudłaczy. Walka między nimi jest całkiem nieźle zaprezentowana, ale wątek tytułowego clevermana, który ma zjednoczyć przeciwników jest niesatysfakcjonujący. Jednak dam drugą szansę i zobaczę, c scenarzyści zaprezentują w 2. sezonie.

30.06 – „Gypsy” – NOWOŚĆ

Kolejna nowość od Netflixa skupi się na pracy terapeutki Jean Holloway (Naomi Watts) i jej kontaktach z pacjentami. Jej relacje z klientami są kontrowersyjne, przede wszystkim łamię przysięgę lekarską, narusza granicę, której nie powinna przekraczać i wkracza w świat intymności oraz fantazji. Dla fanów thrillerów psychologicznych.

k

30.06 – „Killjoys” – 3. SEZON

Rozrywkowa produkcja S-fi doczekała się 3 odsłony. Serial opowiada o grupie najemników, która tropi po kosmosie nieuchwytnych przestępców. Kolejna pozycja stacji SYFY z tego gatunku, obok świetnego „Expanse” wypada dużo gorzej, ale fani galaktycznych opowieści powinni spróbować tej podróży.

30.06 – „Zoo” – 3. SEZON

Po genialnym pierwszym sezonie i dużo słabszym drugim w końcu przyszła pora na sezon trzeci. Zespół młodych ludzi na czele z Jacksonem Oz znów spróbuje ocalić planetę przed brutalnymi zwierzętami, które opanowały świat i starają sobie podporządkować ludzi. 

 

You may also read!

Neonowy świat kobiecego wrestlingu – recenzja 1. sezonu GLOW

Na duży ring padają światła neonów, prowadzący konferansjer zapowiada gwiazdy dzisiejszego show a publika klaszcze, nie mogąc doczekać się

Read More...

Garść informacji o najnowszym sezonie American Horror Story

W ciągu ostatnich dni fani „American Horror Story” otrzymali garść informacji odnośnie nadchodzącego sezonu. Zatem co już wiemy? 1.

Read More...

Jak została nakręcona najobrzydliwsza scena w Grze o Tron?

We wpisie znajdują się spoilery z najnowszego odcinka, czytasz na własną odpowiedzialność! Aktor John Bradley, który wciela się w

Read More...

Mobile Sliding Menu