SERIALOWY ROZKŁAD JAZDY – KWIECIEŃ 2017

In Rozkłady jazdy, Serialowy rozkład jazdy
Zapraszamy na nasz serialowy rozkładu jazdy! Będziemy prezentować serialowy rozkład jazdy na poszczególne miesiące. Opiszemy najważniejsze nowości, premiery nowych sezonów i powroty po przerwie. Przy każdym tytule znajdziecie też zwiastun. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany o odnośniki do naszych recenzji. 
„Outcast” – 4.04 – 2. SEZON 
Ekranizacja komiksu Roberta Kirkmana ( twórca „The Walking Dead„) powraca z 2. sezonem. Trzeba przyznać, że potyczki głównego bohatera z siłami ciemności oglądało się bardzo dobrze. Co prawda można było narzekać na nieco rozwleczoną akcję, ale interesujący finał zrekompensował dłużyzny i sprawił, że z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg tej ciekawej walki dobra ze złem. Dla fanów filmów w stylu „Egzorcysty” pozycja obowiązkowa.
 
„Prison Break” – 4.04 – SEZON 5
Michael Scofield i jego brat Lincoln wracają po 8 latach w kontynuacji swoich przygód. Coś Wam nie pasuje, np. że główny bohater jednak żyje? Twórcy twierdzą, iż fakt przywrócenia go do życia wyjaśnią w sposób usatysfakcjonujący fanów.  Czy jednak tak będzie? Na pewno zobaczymy wile znanych twarzy, takich jak: T-Bag, C-Note, Sucre czy znienawidzona przez widzów Sara. Zwiastun pokazuje dużo wybuchów, bójek, ucieczek i przede wszystkim…motyw przewodni, czyli ucieczkę z więzienia. Od tego tytułu zaczęła się moja miłość do seriali, więc z sentymentu na pewno go obejrzę, ale nie spodziewam się zbyt wiele.
 
 
 
Wentworth” – 4.04 – SEZON 5
 
Druga pozycja o tematyce więziennej w naszym zestawieniu, dodatkowo premiera odbędzie się tego samego dnia. Tutaj mamy ciężki klimat, przedstawienie kobiet jako okrutnych bohaterów i codzienna walka, aby przeżyć w tak trudnym miejscu. I przede wszystkim pokazanie, jak takie placówki potrafią zmienić człowieka z łagodnych osób w istoty bez uczuć. Mało popularny serial dla widzów o mocnych nerwach.
 
 
„Agenci T.A.R.C.Z.Y” – 5.04 – POWRÓT 4. SEZONU
Twórcy tej pozycji nie mają litości dla fanów, to już druga, dłuższa przerwa w emisji tego serialu. Agenci powracają na kilka ostatnich odcinków tego sezonu. Po przedstawieniu postaci Ghost Ridera i walki ze sztuczna inteligencją znów Hydra daje o sobie znać, czyli powracamy do najlepszych momentów serialu, choć w bardzo zmienionej formie. To samo dotyczy naszych bohaterów, których zobaczymy w innych rolach, niż zwykle. Wygląda ciekawie.
 
 
 
iZombie – 5.04 – 3. SEZON

Liv wraz z przyjaciółmi powraca w 3 sezonie popularnego serialu komediowego o zombich. To nie jest „The walking dead„, czy „Noc żywych trupów„, a przedstawienie tych potworów w innym świetle. Siłą serialu niewątpliwie jest charyzmatyczna główna bohaterka oraz ciekawe, oryginalne podejście do problematyki żywych trupów. Finał 2. sezonu pokazał, że zombich jest coraz więcej, ale czy czeka nas prawdziwa apokalipsa?

„Brockmire” – 6.04 – NOWOŚĆ

Komediowa nowość, w której główny bohater, komentator sportowy, Jim Brockmire traci pracę, gdy upija się i prowadzi relacje meczu w nieodowiedni sposób. Po wielu latach dostaje szansę na powrót do ukochanego zawodu. W roli głównej zobaczymy Hanka Azarię, a towarzyszyć mu będzie m.in. Amanda Peet. Ta dwójka sprawia, że z chęcią obejrzę ten tytuł, tym bardziej, że dobrych, oryginalnych komedii mamy bardzo mało.  

„The Get Down” – 7.04 – DRUGA CZĘŚĆ 1. SEZONU

Muzyczny serial, autorstwa Buzza Luhrmana powraca z drugą częścią swojego hitu. Twórca ma na swoim koncie takie tytuły jak „Moulin Rogue!„, „Romeo i Julia„, czy „Wielki Gatsby„, więc dobrze wie, jak się robi dobre, rozśpiewane i roztańczone widowiska. Tym razem zabiera nas do Nowego Yorku i lat ’70, gdzie doświadczymy moc muzyki,tańca oraz początków Hip-Hopu, funky i disco. Serial dostępny na platformie Netflix.

The Son – 8.04 – NOWOŚĆ

Pierce Brosnan odwiedza Dziki Zachód, gdzie wciela się w Eli’ego, przywódcę rodu McCullough’ów. Jego historia to barwna opowieść: za młodu został porwany przez ród Komanczów, aby w przyszłości stać na czele rodziny, która króluje jako najbogatsza i najpotężniejsza w Teksasie. To adaptacja bestsellerowej, nominowanej do nagrody Pulitzera powieści Phillipa Mayera pt. „The Son”. Może by ciekawie, dla miłośników westernów – pozycja obowiązkowa.

 

Better call Saul  – 10.04 – SEZON 3

Saul Goodman, jedna z bohaterów „Breaking Bad” powraca w 3.sezonie serialu, poświęconym jego postaci. Nie zobaczyliśmy jeszcze oblicza prawnika, znanego z oryginału, ale twórcy obiecują, że nastąpi to już wkrótce. Jak na razie zobaczyliśmy, jak mężczyzna poznaje Mike’a, tworzy kancelarie prawniczą oraz doświadczamy bardzo specyficznej relacji z chorym bratem. Zakończenie konfliktu między nimi miał już swoje początki w finale i ich konsekwencje zobaczymy prawdopodobnie w zbliżającym się sezonie. Faktycznie daje to nadzieje na drastyczne ruszenie fabuły to przodu, tym bardziej, że zobaczymy kolejną znaną twarz – Gustawa Fringa, który może nieźle namieszać, a przede wszystkim dać frajdę fanom „Breaking Bad” na poznanie historii charyzmatycznego przestępcy.

Brooklyn 9-9″ – 12.04 – POWRÓT 4. SEZONU
Jake Peralta i reszta zwariowanej ekipy policjanów powraca w drugiej części 4. sezonu. Nadal bawią, nadal mają zwariowane pomysły i nadal mają widzów. Dla fanów policyjnych komedii, pełnej ciekawych osobowości tytuł do nadrobienia 🙂
 
„The White Princess” – 16.04 – NOWOŚĆ
Nowość telewizji STARZ to dramat historyczny, w którym cofniemy się w czasie do 1485 r. i poznamy losy księżniczki Elżbiety, która ma wyjść za mąż za Henryka Tudora. Ich związek ma zakończyć panującą wojnę między rodami. Jednak na horyzoncie pojawia się jej brat, który rości sobie prawa do tronu. Postać tytułowej bohaterki można było obserwować już w miniserialu „White Queen„, tym razem jednak cała historia ma zostać przedstawiona z perspektywy kobiet.
 
Pozostawieni – 16.04 – FINAŁOWY, 3. SEZON
Historia wyjątkowych osób zbliża się ku końcowi i twórcy zapowiadają wyjaśnienie wielkiego zniknięcia 2% populacji, które miało miejsce na początku serialu. Czas akcji zostaje umiejscowiony 4 lata po wydarzeniach z poprzedniego sezonu, a widzowie przeniosą się wraz z bohaterami do Australii. Czy jednak dostaniemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania?

Pretty Little Liars – 18.04 – POWRÓT PO PRZERWIE FINAŁOWEGO, 7. SEZONU

Kłamczuchy są coraz bliżej odkrycia tożsamości A.D., która wciąż pozostaje dla nas tajemnicą. Do serialu powróci wiele znanych nam twarzy z poprzednich sezonów, między innymi Holden oraz Wren. Produkcja zbliża się ku końcowi, a my wciąż mamy dużo pytań. Czy uzyskamy odpowiedzi? Tego dowiemy się już 18 kwietnia.

Famous in Love – 19.04 – NOWOŚĆ

Kolejny tytuł ze stacji FreeForm, opowiadający o studentce, która próbuje swoich sił w hollywodzkim showbiznesie. Marzenia się spełniają i dostaje główną rolę w wysokobudżetowym filmie. Za produkcję odpowiada producent „Małych kłamstewek” – I. Marlene King i po zwiastunie można wywnioskować, że możemy spodziewać się ładnie wykonanego guilty pleasure.

Fargo –  20.04 – SEZON 3

Jedna z najmocniejszych pozycji w naszym zestawieniu, na którą czeka wielu fanów. Wraca „Fargo„! Dwa poprzednie sezony prezentowały równie wysoki poziom i liczę na to, że i w tym przypadku nie będzie inaczej. Schemat mamy podobny jak u poprzedników, czyli dostaniemy nową historią z ewentualnymi powiązaniami z wyemitowanymi już odsłonami. Tym razem będzie to historia braci bliźniaków ( podwójna rola Ewana McGregora), których różnorodne charaktery doprowadzą do dramatycznych zdarzeń. Noah Hawley znów stoi za sterami jako producent wykonawczy, scenarzysta i reżyser, więc liczę na wysoki poziom produkcji. 

 

 

„Szefowa” – 21.04 – NOWOŚĆ

Kolejna serialowa komedia ze stajni Netflix, która tym razem przeniesie nas w świat mody.  To prawdziwa historia o Sophii, młodej dziewczynie, która zaczynając od sprzedaży ubrań na ebayu stała się szefową ogromnej firmy odzieżowej. W roli głownej zobaczymy Britt Robertson, a w roli drugoplanowej znany z „Breaking Bad” – Dean Norris.

 

„Dolina Krzemowa” – 24.04 – 4. SEZON

 Richard oraz reszta ekipy-programistów znów zacznie dokonywać niemożliwego. Zapewne przez większość sezonów nic nie będzie się im układać, aby pod koniec w magiczny sposób rozwiązać wszystkie problemy i utrzymać się na rynku. Mi ta forma rozrywki odpowiada, ciekawe osobowości i nienachalny humor sprawiają, że co roku wracam i mam niesamowitą frajdę z oglądania. Mam nadzieję, że i tej wiosny hit HBO mnie nie zawiedzie.

Gotham – 25.04 – POWRÓT PO PRZERWIE 3. SEZONU
 
Obecny sezon miał swoje wzloty i upadki, wielu widzów odwróciło się od serialu przez to, co scenarzyści zaplanowali dla postaci Pingwina. Jednak ostatni odcinki są oceniane jako jedne z najlepszych odcinków w historii „Gotham”. Ponowne wprowadzenie postaci Jokera, pokazanie jego pierwszej walki z przyszłym Mrocznym Rycerzem oraz zakończenie, które zwiastuje narodzenie się Pingwina, znanego z komiksów. Zwiastun drugiej części 3. sezonu zapowiada również zmianę Nygmy w Człowieka-Zagadkę. Jestem bardzo ciekawy, czym scenarzyści nas zaskoczą…mam nadzieję, że pozytywnie.
 
 
Great News – 25.04 – NOWOŚĆ
 
Serial komediowy, opowiadający o skomplikowanych relach między matką a córką. Dodatkowo nadchodzi moment, kiedy będą spędzać ze sobą zdecydowanie więcej czasu, bowiem zaczną razem pracować w stacji telewizyjnej. Mama wprowadzi dużo chaosu, co doprowadzi do wielu zabawnych sytuacji. A przynajmniej tak można wywnioskować po obejrzeniu zwiastunu.
 
 
 
The Handmaid’s Tale – 26.04 – NOWOŚĆ
 
Ekranizacja powieści Margaret Atwood pt. „Opowieść Podręczna”. To wizja świata, w której kobiety nie mają prawa głosu i żyją w systemie demokratycznym, pod władzą mężczyzn. Serial stacji Hulu ma się skupić się na prześladowaniach i ograniczeniu wolności do minimum płci pięknej. Brzmi interesująco, a w obsadzie zobaczymy m.in. Yvonne Strachovsky, Elisabeth Moss i Josepha Fiennesa.
 
 
Dear White People – 28.04 – NOWOŚĆ
 
Netflix w tym miesiącu szaleje i prezentuje swoja kolejną nowość. Grupka białoskórych studentów organizuje imprezę, która uderza  w czarnoskórych. Ci natomiast pod wpływem tego zdarzenia zaczynają konwersacje na temat własnej wartości i tożsamości. Brzmi poważnie? Nic bardziej mylnego, przygotujcie się na komedię!
 
 

 

You may also read!

Neonowy świat kobiecego wrestlingu – recenzja 1. sezonu GLOW

Na duży ring padają światła neonów, prowadzący konferansjer zapowiada gwiazdy dzisiejszego show a publika klaszcze, nie mogąc doczekać się

Read More...

Garść informacji o najnowszym sezonie American Horror Story

W ciągu ostatnich dni fani „American Horror Story” otrzymali garść informacji odnośnie nadchodzącego sezonu. Zatem co już wiemy? 1.

Read More...

Jak została nakręcona najobrzydliwsza scena w Grze o Tron?

We wpisie znajdują się spoilery z najnowszego odcinka, czytasz na własną odpowiedzialność! Aktor John Bradley, który wciela się w

Read More...

Mobile Sliding Menu