Serialowy rozkład jazdy – MAJ 2017

In Serialowy rozkład jazdy

Zapraszamy na nasz serialowy rozkład jazdy! Opiszemy najważniejsze nowości, premiery nowych sezonów i powroty po przerwie. Przy każdym tytule znajdziecie też zwiastun. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany o odnośniki do naszych recenzji. 

 

1.05 – „American Gods” – NOWOŚĆ

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. To ekranizacja powieści Neila Gaimana, opowiadająca o człowieku, który po wyjściu z więzienia dowiaduje się, że jego żona nie żyje. Odwiedza go tajemniczy mężczyzna oferujący pracę jako ochroniarz podczas podróży, w której odwiedza swoich wielu znajomych. A ci.. są dość nietuzinkowi, bowiem posiadają nadludzkie moce. Brzmi naprawdę ciekawie, a w obsadzie zobaczymy m.in : Ricky Whitle’a (znany jako Lincoln z serialu „The 100”), Ian McShane’a, Emily Browning i Peter Stormare’a. Twórcą jest Bryan Fuller, scenarzysta  serialu „Hannibal”. Nie możemy się doczekać!

 

1.05 – „Lucifer” – POWRÓT 2. SEZONU

Po wydarzeniach z odcinka 13 Lucyfer wraca do nas po przerwie. Jego relacja z Chloe została odrobinę nadszarpnięta, gdy dowiedział się, że to jego ojciec umieścił Chloe na jego drodze. Lucyfer będzie próbował  zdystansować się do kobiety, ale uczucia jakie ma do niej wciąż pozostają takie same, przez co oboje znajdują się w niezręcznej sytuacji. Czy ich relacja zostanie naprawiona przed końcem sezonu? Tego dowiemy się w najnowszych odcinkach.

 

5.05 – „Sense 8” – 2. SEZON

Lito, Will, Riley, Capheus, Kala, Sun, Wolfgang i Nomi, czyli nasza szalona ósemka powraca w drugim sezonie serialu od Netflixa. Ludzie, z różnych stron świata, nagle odkrywają, że są ze sobą mentalnie połączeni. Pomimo ogromnej różnorodności, etnicznej i mentalnej, tak naprawdę mają ze sobą więcej wspólnego niż mogliby sądzić. Co ich czeka w tym sezonie? Czy dowiemy się czego od naszych bohaterów oczekuje Jonas Maliki? Sprawdźcie koniecznie 2 sezon tej niesamowitej produkcji.

 

8.05 – „4bloks” – NOWOŚĆ

Nowość od stacji TNT, w której poznamy losy arabskich rodów, zamieszkujących w tereny Niemiec. To historia rodu rodziny Hamadi, która kontroluje swój mafijny interes w jednej z dzielnic. Zapowiada się dojrzała i brutalna produkcja na fanów kryminalnych klimatów. Czyżby konkurencja dla włoskiej „Gomorry” ?

 

12.05 – „Annie” – NOWOŚĆ

„Ania z Zielonego Wzgórza” w kolejnej ekranizacji, tym razem od stacji Netflix. W postać, którą chyba każdy zna wcieli się początkująca Amybeth McNulty i będzie to trzecia rola młodej dziewczyny. Czy serial otworzy jej drzwi do wielkiej kariery? Są na to spore szansę, tym bardziej, że Netflix to marka sama w sobie i rzadko jakość ich produkcji jest niezadowalający.

 


12.05 – „I love Dick” – NOWOŚĆ

Nowy serial komediowy od stacji Amazon. Już w sierpniu zadebiutował pilot i zebrał dobre opinię krytyków. Teraz powraca z całym sezonem. To historia małżeństwa, które zakochuje się w tej samej osobie! Dosyć kontrowersyjny tytuł jest adaptacją książki „I love Dick” i zapowiada się serialowy hit . W rolach głównych zobaczymy Kevina Bacona i Kathryn Hahn.

 

12.05 – „Master of None” – 2. SEZON

Aziz Ansari wraz ze swoją oryginalną paczką znajomych powraca w drugim sezonie tej przezabawnej komedii. Pierwszy sezon pokazał perypetie 30-letniego, początkującego aktora w USA, przy czym poruszał wiele poważnych kwestii zarówno osobistych jak i społecznościowych. Przede wszystkim jednak bawił i liczę na to, że kontynuacja będzie rozrywką na równie wysokim poziomie.

 


 

17.05 – „Downward Dog” – NOWOŚC

Kolejna pozycja dla fanów komedii. Nie będzie to typowy sitcom, gdyż dwójka głównych bohaterów jest dość nietuzinkowa. Fabuła skupi się na przyjaźni Nan (Alison Tolman, znana z 1. sezonu „Fargo”) i jej najbliższego przyjaciela, którym jest…pies. I prowadzi z nim długie rozmowy. Historia będzie opowiedziana z perspektywy czworonoga, co jest dosyć oryginalnym pomysłem.

19.05 – „12 małp” –  3. SEZON

Stacja SYFY rzadko może się pochwalić rozrywką na dobrym poziomie. „12 małp” może i nie jest tytułem na miarę „Expanse”, ale zebrał dużą rzeszę fanów i serial, którego pierwowzorem jest film Terry’ego Gilliama wraca z 3. sezonem. Zostanie on w tym roku wyjątkowo wyemitowany w ciągu trzech dni, więc nie będzie trzeba czekać przez tydzień na kolejny odcinek. Ogłoszono również, że produkcja powróci w 2018 r. z finałowym, 4. sezonem.

 

19.05 „The Keepers” – NOWOŚĆ

Jedna dokumentalna pozycja w naszym zestawieniu od stacji Netflix. Serial opowie o historii zakonnicy, która w niewyjaśnionych okolicznościach została zamordowana w 1969 r. w Baltimore. Przypatrzymy się szczegółom tego zajścia,a dokładnie dociekaniem do prawdy przez bliskich oraz dziennikarzy. Produkcja poza wątkiem kryminalnym podejmie również kwestie molestowań seksualnych przez duchownych.

 

19.05 – „Unbrekable Kimmy Smith” – 3. SEZON

Kimmy wraca podobijać serca widzów w kolejnym sezonie. Bohaterka, która wzbudza wiele pozytywnych emocji tym razem uda się na naukę do college’u. Pozna więc studenckie życie i wiele nowych twarzy, co na pewno zaowocuje w przezabawne sytuacje. Na szczęście dobrze już nam znani bohaterowie również powrócą, czyli Titus, Jacquline, Lilian a nawet Richard Wayne. Oj, będzie się działo!

 

21.05 – „Miasteczko Twin Peaks” –  3. SEZON

Legendarny serial wraca po 25 latach! W kontynuacji wielkiego hitu lat ’90 zobaczymy większość znanych bohaterów z pierwszych, dwóch sezonów na czele z Kyle’em MacLachlanem w roli głównej. O fabule niewiele wiemy, szczegóły produkcji są utrzymane w ścisłej tajemnicy, na razie dostaliśmy klimatyczny teaser z charakterystycznym motywem muzycznym. Na szczęście twórcami serialu są ponownie David Linch i Mark Frost, co daje nadzieje na wysoki poziom produkcji. Czekamy z niecierpliwością!

 

23.05 – „Casual” – 3. SEZON

Komediowy hit stacji HULU powraca z kolejnym sezonem. Ponownie będziemy obserwować dziwną relację  brata i siostry, którzy razem mieszkają i wychowują córkę. Za produkcję znów będzie odpowiedzialny Jason Reitman i Zander Lehman. W dniu publikacji tego wpisu stacja nie udostępniła nawet teasera nowego sezonu, więc musimy jeszcze poczekać 🙂

photo: HULU

 

26.05 – „Bloodline” – FINAŁOWY 3. SEZON

Mrocznych, rodzinnych tajemnic ciąg dalszy. I tym razem to już nasze ostatnie spotkanie z rodziną Rayburnów. Twórcy obiecują dopięciem wszystkich wątków tego mało popularnego, niedocenionego serialu Netflixa.  Dla fanów sekretów i relacji rodzinnych pozycja obowiązkowa.

 

30.05 – „House od cards” – 5. SEZON

Jeden z pierwszych hitów Netflixa powraca z 5. sezonem. Rarytas dla fanów politycznych klimatów oraz Kevina Specey’ego, który rewelacyjnie wciela się w rolę Franka Underwooda. Początkowo, produkcja miała liczyć tylko 2. sezony, ale duża popularność i świetne oceny sprawiły, że nadal możemy śledzić tę ciekawą polityczną opowieść. Czy to nasze ostatnie spotkanie? Musicie uzbroić się jeszcze w cierpliwość, bo twórcy nie zapowiedzieli czy to będzie ostatni sezon.

 

30.05 – „Królestwo zwierząt” – 2. SEZON

Serial oparty na filmie z 2010 r. pod tym samym tytułem. Skupia się na specyficznej rodzince, która jest na bakier z prawem i poprzez swoje złodziejskie umiejętności próbują pozyskać jak najwięcej pieniędzy. Dla fanów filmu i przestępczych klimatów pozycja obowiązkowa.

 

30.05 – „Still Star-Crossed” – NOWOŚĆ

Dramat od stacji ABC przeniesie nas w czasy Romea i Julii, jednakże główną bohaterką będzie Rosaline (Lashana Lynch) – kuzynka Julii. Wraz z Benvolio Montekim (Wade Briggs), swoim narzeczonym wybranym dla niej przez księcia Eskalusa, będą starali się znaleźć sposób by zakończyć spór między dwoma zwaśnionymi klanami i nie dopuścić do ślubu.

 

31.05 – „Kingdom” – FINAŁOWY 3. SEZON

Frank Grillo jako Alvey Kulina powraca w finałowym sezonie tego dramatu sportowego. Fani MMA nie powinni być zawiedzeni, mogą jedynie ubolewać, że to już ostatnie spotkanie z naszymi bohaterami. Miejmy nadzieję, że dostaniemy godne zakończenie tej mało znanej produkcji, tym bardziej, że dwie poprzednie odsłony prezentowały bardzo dobry poziom.

You may also read!

Czas apokalipsy – recenzja 4. sezonu „The 100”

RECENZJA ZAWIERA SPOJLERY! „The 100” w 3. sezonie dostał zadyszki i nastąpił spadek formy poprzez wprowadzenie wątku sztucznej inteligencji

Read More...

The 100: Co wiemy o sezonie 5?

Artykuł może zawierać spoilery – jeśli nie widzieliście finałowego odcinka 4. sezonu, wróćcie tutaj po jego obejrzeniu. Co tu

Read More...

The Get Down skasowane.

Netflix kasuje serial Baza Luhrmanna po pierwszym sezonie. „The Get Down” to muzyczny dramat, którego akcja umiejscowiona była w

Read More...

Mobile Sliding Menu