SERIALOWY ROZKŁAD JAZDY – PAŹDZIERNIK 2017

In Rozkłady jazdy, Seriale, Serialowy rozkład jazdy

Zapraszamy do naszego serialowego rozkład jazdy na październik! Opiszemy najważniejsze nowości, premiery nowych sezonów i powroty po przerwie. Przy każdym tytule znajdziecie też zwiastun. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany o odnośniki do naszych recenzji. 

2.10 – Ghosted – NOWOŚĆ

Serial komediowy, skupiający się na dwóch całkowicie różnych od siebie mężczyznach: cynicznym sceptyku oraz geniuszu, który wierzy w zjawiska paranormalne. Oboje zostają zwerbowani przez tajną agencję rządową, by zajmować się tajemniczymi, niewyjaśnionymi sprawami w Los Angeles. Wkrótce odkrywają intrygę, która może zagrozić rasie ludzkiej. W rolach głównych Adam Scott Craig Robinson.

2.10 – NCIS: Los Angeles – 9. SEZON

Agenci NCIS wracają do Los Angels już po raz 9. I tym razem również będą rozwiązywać kolejne kryminalne sprawy. Dla fanów sensacyjnych procedurali.

2.10 – Ten Days in the Valley – NOWOŚĆ

Serial pokaże nam historię Jane Sadler (Kyra Sedgwick), producentki telewizyjnej, której córka ginie w środku nocy w niewyjaśnionych okolicznościach. Kto jest winny? Czy uda się odnaleźć dziewczynkę? O tym musicie przekonać się już sami.

2.10 – The Last Man on Earth – 4. SEZON

Jak się okazało na przestrzeni 3. sezonów, Ostatni Człowiek na Ziemi tak naprawdę nie jest sam na  świecie. W finale poprzedniej odsłony poznaliśmy kolejną postać.  Tym razem to  kobieta, która ocaliła naszych bohaterów przed śmiercią. Ten serial komediowy miał swoje wzloty i upadki, ale i tak nie mogę się doczekać, co tym razem przytrafi się Tandy’emu i spółce.

2.10 – The Simpsons – 29. SEZON

Jeden z najdłużej emitowanych seriali animowanych dla nieco starszego widza wraca już po raz 29! I nadal trzyma poziom i nadal bawi!

2.10 – Wisdom of the Crowd – NOWOŚĆ

Jeremy Piven, znany jako Ari Gold z „Entorauge”wraca do świata telewizji! Tym razem zobaczymy go w produkcji, w której poznamy pojęcie crowsouringu. A wszystko to dzięki genialnemu informatykowi, który jest odpowiedzialny za powstanie aplikacji, mającej na celu pomaganie policjantom w łapaaniu przestępców. Będzie to amerykańska wersja izraelskiego serialu.

3.10 – 9JKL – NOWOŚĆ

Komediowa nowość, skupiająca się na perypetiach pewnej rodziny. Otóż, Josh musi poradzić sobie z częstym towarzystwem swojej familii, która mieszka tuż obok niego. To całkiem spora grupa bliskich, będzie miał częsty kontakt z rodzicami, bratem, szwagierką i jej dziećmi. Historia inspirowana prawdziwą historią scenarzysty i producenta serialu Marka Feuersteina.

3.10 – Lucifer – 3. SEZON

Czego możemy spodziewać się po trzecim sezonie Lucyfera? Zdecydowanie więcej piekielnie dobrego humoru! Możemy też spodziewać się kolejnych zagadkowych morderstw, które nasz wspaniały duet składający się z Lucyfera i Chloe będzie rozwiązywał. Dodatkowym atutem będą skrzydła, które nasz Lucyfer odzyskał.

3.10 – The Gifted – NOWOŚĆ

Kolejna produkcja dla fanów komiksów Marvela i przede wszystkim X-menów. Rodzice dwójki dzieci dowiadują się, że ich pociechy posiadają supermoce. O zdolnościach tych dowiadują się również agenci rządowi. Rodzina musi uciekać organom ścigania, korzystają przy tym z pomocy mutantów. Czy stacja potórzy sukces „Legiona” ? Na pewno będzie to produkcja mniej poważna i bardziej sensacyjna, ale z pewnością fani komiksów już zacierają ręce.

4.10 – Black-ish – 4. SEZON

Serial komediowy, opowiadający o perypetiach czarnoskórej rodzinki. Po świetnym, 3. sezonie, gdzie twórcy zachowali idealnie wyczucie między wątkami komediowymi, a obyczajowymi, przepełnionymi emocjami czeka nas kolejne spotkanie z naszymi bohaterami. Oby było to tak samo dobre spotkanie. 

4.10 – Kevin (Probably) Saves the World – NOWOŚĆ

Kevin zostaje wyznaczony przez Boga do uratowania świata. Czy uda mu się wykonać powierzone mu zadanie? Prawdopodobnie.

4.10 – The Mayor – NOWOŚĆ

Lee Michelle, znana głównie z serialu „Glee” wraca do świata srebrnego ekranu. Zagra w tej komediowej nowości, gdzie poznamy  młodego rapera ( Brandon Micheal Hall ), który pod wpływem sympatii swoich fanów ubiega się o stołek burmistrza. 

6.10 – Ghost Wars – NOWOŚĆ

Stacja SYFY jeszcze w tym miesiącu będzie emitować 2. sezon „Van Helsinga”, ale wcześniej będziemy mieli okazje obejrzeć inną produkcję z gatunku horroru. Będzie to historia Romana Mercera, zamieszkującego miasteczko na Alasce, gdzie nie cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Jednak będzie on niezbędny do pomocy, bowiem miasto boryka się z problemem opętania, a mężczyzna jako jedyny może im pomóc, bo jest medium. Nie spodziewam się wiele bo serialach ze stajni SYFY, ale brzmi całkiem interesująco, więc można dać temu tytułowi szansę.

6.10 – Suburra- NOWOŚĆ

Netflix robi konkurencje dobrze ocenianej „Gomorze” i produkuje serial w bardzo podobnych klimatach. Przeniesiemy się do Rzymu, aby poznać przestępczą stronę miasta z perspektywy kościoła, deweloperów i oczywiście lokalnych gangów. Szykuje się mocne kino kryminalne. 

6.10 – Van Helsing – 2. SEZON

Stęskniliście się za przygodami Pani Van Helsing? To już niedługo czeka Was kolejne spotkanie z tą bohaterką. W 1. sezonie za dużo o kobiecie się nie dowiedzieliśmy, za to pożegnaliśmy wiele jej towarzyszy podróży. Końcówka pokazała, że nie ze wszystkimi na zawsze, więc czy to oznacza, że kobieta będzie w jeszcze większych kłopotach? Dla turbofanów wampirów i horrorów. 

7.10 – Once Upon a Time – 7. SEZON

Po szóstym sezonie, większość naszych ulubionych bohaterów ze Storybrook dostała swoje szczęśliwe zakończenie. Ale czy aby na pewno? Historia zatoczyła swoje koło, kiedy w drzwiach dorosłego już Henry’ego pojawia się jego córka, o której nie miał pojęcia. Dziewczynka oznajmia mu, że musi ruszyć z nią na ratunek swojej rodzinie. Nowa klątwa. Nowe przygody. I z pewnością więcej magicznych opowieści z bajek. Tego zdecydowanie możemy się spodziewać.

7.10 – Superstition  – NOWOŚĆ

Wiele lat temu, dzięki stacji HBO oraz serialowi „Sześć stóp pod ziemią” poznaliśmy rodzinę Wesley’ów, którzy byli właścicielami domu pogrzebowego. I w tej nowości również będzie mieli do czynienia z podobnym rodzinnym biznesem. Jednak tym razem nasi bohaterowie nie tylko będą pracować w podobnym miejscu, ale również skrywać tajemnicę mieszkańców i…nawiedzonych domów.

10.10 – Supergirl – 3. SEZON

Jesień zapukała do naszych drzwi, więc to znak na powrót superbohaterskich hitów stacji CW.  Pierwszeństwo należy się kobiecie, tak więc „Supergirl” nadlatuje jako pierwsza. Kto tym razem będzie zagrażał Ziemi?

10.10 – Valor – NOWOŚĆ

Fabuła serialu skupi się na załodze elitarnej jednostki pilotów śmigłowców w armii USA. Historia ma przedstawić nam nieudaną misję, w której udział brała pierwsza z kobiet -pilotów w całej jednostce. Będziemy mogli oglądać przeplatające się retrospekcje z bieżącymi wydarzeniami, co z pewnością nada serialowi charakteru. Zdecydowanie nie mogę się doczekać premiery tego serialu i być może nowej ulubionej, silnej kobiecej postaci.

11.10 – Chance –  2. SEZON

Hugh Laurie to nie tylko „Dr. House”. Ostatnio mogliśmy go oglądać w świetnym „Nocnym recepcjoniście”, a już w październiku wraca z 2. sezonem serialu, gdzie również gra lekarza. Jednak to wszystko, co łączy te dwie postacie, bowiem „Chance” to zupełnie inny gatunek. To thriller psychologiczny bardzo dobrze ukazujący ludzką psychikę, w którą zagłębia się nasz głównym bohater.

11.10 – Legends of Tomorrow – 3. SEZON

Najbardziej niedobrana drużyna ze stajni DC nadciąga z 3. sezonem. Co prawda, nasi bohaterowie już są bardziej zgrani, niż na początku, ale nie można ich nazwać zespołem ideałem. Lubią namieszać w czasie, czego świadkami byliśmy już wiele razy. Tym razem przez ich felerne poczynania zobaczymy m.in dinozaury we współczesnym świecie. Oj, będzie się działo!

11.10 – The Flash – 4. SEZON

Końcówka 3. sezonu „Flasha” była zaskakująca, gdy Barry Allen poświęcił siebie wskakując w speedforce. Oczywiście chyba nikt nie myślał, że już więcej nie zobaczymy naszego szybkiego bohatera. Zwiastun pokazuje, że znów się z nim zobaczymy i z nowymi złoczyńcami.

12.10 – Dynasty – NOWOŚĆ

Kultowy serial lat ’80 powraca po wielu latach! Główną bohaterką nowej wersji jest Fallon Carrington, młoda dziedziczka imperium swojego ojca. A przynajmniej tak uważa. Kiedy ojciec dziewczyny, Blake Carrington zaprasza ją i jej brata, Stevena do Atlanty, nasza bohaterka dowiaduje się, że spotkanie, które zorganizował Blake, nie dotyczy przekazania jej imperium. Ojciec przedstawia swoim dzieciom ich przyszłą macochę. Po zwiastunie widać, że Fallon i Cristal zdecydowanie się nie polubią.

12.10 – Riverdale – 2. SEZON

Mieszkańcy Riverdale nie na długo mogą cieszyć się spokojem. Dopiero co odetchnęli z ulgą po okrutnej zbrodni, kiedy to Jason Blossom został zamordowany. Tożsamość jego zabójcy została nam ujawniona, jednak na horyzoncie pojawił się nowy wróg. Fred Andrews został postrzelony, a ten który dokonał tego czynu jest na wolności. Nikt nie może czuć się bezpiecznym.

12.10 – The Shannara Chronicles – 2. SEZON

Serial fantasy powraca z 2. sezonem wraz ze zmianą stacji, MTV przekazało pałeczkę SpikeTV. Co to oznacza? Czy produkcja poprawi swoją jakość czy wręcz odwrotnie? Tego jeszcze nie wiemy, za to mamy informacje na temat fabuły. Rok po wydarzeniach z ostatniego sezonu, Cztery Krainy trwają w chaosie. Powrót magii napawa ludzi przerażeniem, a organizacja zwana The Crimson ściga tych którzy korzystają z magii.

12.10 – Mr. Robot – 3. SEZON

Jeden z najbardziej psychodelicznych i nieprzewidywalnych seriali powraca z 3. sezonem. Znów spotkamy się z aspołecznym hakerem Elliotem i jego problemami. Zwiastun pokazuje np. naszego bohatera w kałuży krwi, jednak czy to rzeczywistość, czy kolejna wariacja naszego schizofrenika? Tego dowiemy się już niebawem, chociaż czy aby na pewno? Po tym serialu wiele można się spodziewać, również braku odpowiedzi na niektóre pytania.

13.10 – Arrow – 6. SEZON

Serial, który po dwóch słabych sezonach odbił się nieco od dna, pikuje z kolejnymi przygodami Arrowa i jego grupy wsparcia. A ostatni odcinek zostawił widzów w niemałym osłupieniu. Potężny cliffgaher, który pokazał eksplozję wyspy, nasuwa pytanie: kto przeżył? Odpowiedzi niedługo uzyskamy, a jednego możemy być pewni: Oliver Queen znów będzie strzelał z łuku i łapał przestępców.

13.10 – Lore – NOWOŚĆ

FX ma „American Horror Story”, SyFy „Channel Zero”, a Amazon oferuje nam „Lore”. Podstawą do stworzenia serialu jest seria podcastów autorstwa Aarona Mahnke.  W pierwszym sezonie poznamy sześć różnych, przerażających historii. Przy produkcji brały udział osoby, które pracowały nad „Z archiwum X” oraz „The Walking Dead”. Myślicie, że uda im się przestraszyć widzów?

13.10 – Mindhunter – NOWOŚĆ

David Fincher znów nawiązuje współprace z Netflixem, czego wyniki będziemy mogli oglądać w jego najnowszym serialu „Mindhunter”. Będzie on opowiadał historię agentów FBI, którzy za pomocą innowacyjnych technik, próbują złapać seryjnych morderców i gwałcicieli. Brzmi interesującą i jestem niemal pewny, że ten świetny reżyser nas nie zawiedzie. Nie mogę się doczekać!

13.10 – Supernatural – 13. SEZON

Pokonanie Lucyfera nie obyło się bez ofiar, Crowley podjął słuszną decyzje poświęcając się, ale nie wiemy co dalej z Castielem. Mary utknęła w innym wymiarze z Lucyferem, a Sam i Dean muszą uporać się z dzieckiem Kelly, które może wyrządzić więcej szkód niż się tego spodziewamy. Czy sam Bóg przyjdzie na pomoc braciom Winchester? Tego dowiemy się już niebawem!

15.10 – Wataha –  2. SEZON

Jeden z lepszych polskich seriali ostatnich lat wraca z kolejnym sezonem. I ponownie będzie emitowany na stacji HBO. Znów odwiedzimy ogromne lasy naszych polskich Bieszczadów i zagłębimy się w kryminalne sprawy górskich celników. Nie mogę się doczekać, obok pięknych zdjęć i świetnego aktorstwa serial pod względem fabularnym trzymał dość wysoki poziom. 

 

15.10 – Dirk Gently’s Holistic Detective Agency – 2. SEZON

Elijah WoodSamuel Barnett powracają w 2. sezonie tej zwariowanej produkcji, będącej adaptacją książki Doulas Adamsa. Autor pierwowzoru dał się bliżej poznać poprzez inne swoje dzieło jakim jest „Autostopem przez galaktykę” i w tym przypadku również mamy do czynienia z niezłym odlotem. „Dirk Gently’s Holistic Detective Agency” to czarna komedia, opowiadająca o dwóch detektywach, zajmującymi się śledztwami o podłożu nadprzyrodzonym. 

16.10 – White Famous – NOWOŚĆ

Nowa komediowa propozycja od stacji Showtime, która ponownie nawiązała współprace z Tomem Kapinosem – twórcą „Californication”. I tutaj jest autorem tego serialu wraz z Jammie Foxxem, którego zobaczymy również na ekranie. Produkcja ma opowiadać o życiu komika Floyda, mierzącego się z rosnącą popularnością i problemami z tym związanymi.

18.10 – Freakish – 2. SEZON

Kiedy w jednej z fabryk dochodzi do katastrofy, ludzie na jej terenie zaczynają przemieniać się w armię zabójczych mutantów. Grupa uczniów, która w momencie wybuchu przebywała na terenie szkoły, zostają zdani tylko na siebie. W pierwszym sezonie widzieliśmy jak zmagają się z koniecznością racjonowania pożywienia i dostępu do wody, widzieliśmy też to jak z odcinka na odcinek ich nadzieje na ratunek są coraz mniejsze. Ci którzy przetrwali, muszą znaleźć sposób na ratunek, kiedy szanse na to są niewielkie.

22.10 – Belfer – 2. SEZON

Kolejna polska, wyśmienita serialowa propozycja tego miesiąca. Maciej Stuhr ponownie powróci w roli nauczyciela, który będzie prowadził następne śledztwo, tym razem w renomowanym liceum we Wrocławiu, gdzie w zagadkowych okolicznościach giną uczniowie.  Czy powtórzy sukces pierwszej serii? O tym przekonamy się już niedługo. 

 

23.10 – The Walking Dead – 8. SEZON

Rick i jego ekipa powraca już po raz 8. Odkąd „The Walking Dead” ma w sezonie 16 odcinków poziom sporo się obniżył, ale nadal to ciekawa historia z wyrazistymi postaciami. Po świetnym otwarciu poprzedniej odsłony otrzymaliśmy totalny „talking dead” i podział na zbyt wiele grup, co szkodzi serialowi. Jednak finał jak i zwiastun pokazuje, że czeka nas ogromna bitwa z Neganem. Co by nie mówić…produkcja ma wady, ale jako fan czekam. Myślę, że nie tylko ja.

27.10 – Stranger Things – 2. SEZON

Jeden z największych hitów 2016 r. i jednocześnie ogromnym przegrany Emmy 2017 powraca z 2. sezonem. Na pewno znów nas czeka sentymentalna podróż do lat ’80 i ’90 oraz ponowne spotkanie z sympatycznymi dzieciakami.  Efektowny zwiastun pokazuje, że również będzie niepokojąco oraz, że nasi ulubieńcy wzorują się na „Pogromcach Duchów” 🙂

 

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu