SERIALOWY ROZKŁAD JAZDY – WRZESIEŃ 2017

In Rozkłady jazdy, Serialowy rozkład jazdy

Zapraszamy do naszego serialowego rozkład jazdy na wrzesień! Opiszemy najważniejsze nowości, premiery nowych sezonów i powroty po przerwie. Przy każdym tytule znajdziecie też zwiastun. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany o odnośniki do naszych recenzji. 

 

1.09 – Narcos – 3. SEZON

Co prawda Pablo Escobara w „Narcos” już nie zobaczymy, ale to wcale nie przeszkadza, aby nie kontynuować produkcji. W 3. sezonie poznamy nowego bossa narkotykowego – , z którym dzielnie będzie próbować walczyć kolumbijska policja na czele z Javierem Peną, w którego ponownie wcieli się Pedro Pascal. Wierzę w twórców i nie mogę się doczekać, tym bardziej, że zwiastun nastraja optymistycznie.

6.09 – American Horror Story: Cult –  7. SEZON

Kolejna, siódma już odsłona antologii Ryan Murphy’ego, utrzymana w konwencji horroru. Tym razem zabierze nas do… Białego Domu, w czasie odbywających się wyborów prezydenckich. Na razie niewiele wiadomo, ale możemy być pewni, że będziemy mieć do czynienia z jakimś kultem i klaunami. Zwiastun elektryzuje i przeraża.

7.09 – You’re the Worst – 4. SEZON

Najbardziej destrukcyjna para powraca w 4. sezonie tej antyromantycznej komedii. Po finale 3 odsłony wiemy, że Jimmy i Gretchen nie są już razem i poznamy ich życie jako samotnych ludzi. Zwiastuny pokazują w jaki sposób planują spędzać ten czas, a mianowicie imprezować po barach i szukać nowych znajomości. Wygląda depresyjnie i zabawnie.

8.09 – BoJack Horseman – 4. SEZON

Koń cierpiący na depresje, celebryta i totalny gbur, czyli BoJack znów będzie nas bawił i smucił. Jeden z najlepszych animowanych seriali dla dorosłych ostatnich lat powraca z 4. sezonem. Zwiastun pokazuje, że nasz główny bohater gdzieś zniknął, co nie jest specjalnym zaskoczeniem po finale 3. sezonu. Na szczęście powrócą dobrze nam znane postacie: Todd, Carolyn, Diane, czy Peanutbutter, który startuje w wyborach na gubernatora Kalifornii. Nie mogę się doczekać, wiem, że będzie się działo!

8.09 – One Mississippi –  2. SEZON

W nadchodzącym sezonie zobaczymy jak Tig, jej ojczym Bill oraz brat Remy radzą sobie ze sobą, mieszkając w rodzinnym miasteczku. Sama Tig powraca do pracy w lokalnym radiu, jednak jej punkt widzenia oraz sposób postrzegania świata jest zbyt kontrowersyjny dla części lokalnych mieszkańców. Czy bohaterowie mają szansę na nowy początek?

11.09 – Fear the Walking Dead – POWRÓT DRUGIEJ CZĘŚCI 3. SEZONU

Co to się stało z tym serialem w 3. sezonie! Po dwóch pierwszych odsłonach, które prezentowały bardzo nierówny poziom i były dosyć nudną opowieścią o początkach epidemii zombie otrzymaliśmy naprawdę ciekawy sezon. Dużo akcji, ciekawe, nowe postaci i mało dłużyzn. Czekam więc z niecierpliwością co wydarzy się dalej i w jakich tarapatach tym razem znajdą się nasi bohaterowie.

11.09 – Outlander – 3. SEZON

Akcja trzeciego sezonu rozpocznie się w momencie, kiedy Claire postanawia powrócić do swojego życia w 1948 roku. Będziemy mieli szansę zobaczyć jak para głównych bohaterów poradzi sobie po wieloletniej rozłące. Oboje się zmienili, więc czy będą ponownie razem?

11.09 – The Deuce – NOWOŚĆ

David Simon i HBO znów łączą siły, tworząc serial o początkach branży porno w latach 70.  Na ekranie zagości James Franco, którego zobaczymy w podwójnej roli braci bliźniaków, a partnerować mu (im) będą Maggie Gyllenhaal, czy znani z „The Wire” – Lawrence Gilliard Jr. i Chrisa Bauer. Stwierdzenie „It’s Not Porn, It’s HBO” staje się teraz aktualne jak nigdy dotąd, bo nie mam wątpliwości, że będzię to odważna produkcja, skierowana do widzów powyżej 18 roku życia.

11.09 – The Orville – NOWOŚĆ

Zanim będzie miał premierę nowy „Star Trek” będziemy mieli okazję zobaczyć inną produkcję, której okazja zostanie umiejscowiona w kosmosie. To komedia, będąca luźną parodią wspomnianego już „Star Treka” i innych galaktycznych pozycji. Po słabym „Powerless” jestem sceptycznie nastawiony do parodii, ale dam mu szansę, chociażby przez wzgląd na obsadę  – w roli głównej zobaczymy Setha MacFarlane’a, znanego z takich produkcji jak „Ted” czy „Family Guy”.

15.09 -Better Things – 2. SEZON

Sam jako samotna matka Frankie, Max i Duke radzi sobie na wysokim poziomie. Chociaż musi łączyć opiekę nad dorastającymi dziewczynkami, pracę i życie towarzyskie, to do wszystkiego podchodzi z humorem i twardo stąpa po ziemi. Jakie przygody czekają na nią w tym sezonie? Czy wreszcie będzie miała szansę na odpoczynek? Nie mogę się doczekać, aby się tego dowiedzieć!

15.09 – American Vandal – NOWOŚĆ

Nowy serial Netlixa, który ma parodiować różne produkcje dokumentalne. Głównym bohaterem jest chłopak, oskarżony o zdemolowanie aut, stojących na szkolnym parkingu. Zrobił to za pomocą sprayu, rysując… penisy na samochodach. W 8-odcinkowej serii będziemy świadkami procesu i posłuchamy wypowiedzi oburzonych obywateli. Brzmi oryginalnie.

18.09 – Vice Prinincipals – 2. SEZON

Dwójka szalonych nauczycieli, walczących o posadę dyrektora powraca w 2. sezonie komedii stacji HBO. Poprzednia odsłona zakończyła się zwycięzcem obu panów, którzy zostali mianowani wicedyrektorami. W ostatnich minutach finału było dosyć dramatycznie, kiedy Gamby (Danny McBride) został postrzelony przez zamaskowaną postać. Zwiastun pokazuje, że wyszedł bez szwanku i teraz wraz z Russellem(Walton Goggins) chce odkryć, kto kryje się pod przebraniem. Czy to była dyrektorka, dokonująca zemsty, czy ktoś zupełnie inny?

21.09 – The Good Place – 2. SEZON

Gdy Eleanor, Chidi, Tahani i Jianyu odkrywają sekret Michaela, ich pamięć zostaje skasowana. Czy dzięki karteczce, która pozostawiła Eleanore dla samej siebie odzyskają oni swoje wspomnienia i pokażą, że zasługują na bycie w „Dobrym Miejscu”?

22.09 – Fuller House –  3. SEZON

Serial „Pełniejsza Chata”, będący sequelem hitu sprzed lat – „Pełnej chaty” nie zbierał najlepszych opinii. Nie przeszkadza to jednak stacji na produkowanie kolejnych sezonów. Przed nami już 3. sezon, więc jeśli jesteście fanami to pewnie nie możecie się doczekać dalszych perypetii zwariowanej rodzinki.

22.09 – Gotham –  4. SEZON

W 3. sezonie „Gotham” ujrzeliśmy początki przemiany Bruce’a Wayne’a w przyszłego Mrocznego Rycerza i ten wątek na pewno będzie kontynuowany w tej odsłonie. Początki serialu były dosyć rozczarowujące, ale teraz ogląda się to naprawdę dobrze. Dużym plusem jest transformacja złoczyńców w ikoniczne postacie, znane ze stron komiksów. Tym razem poznamy bliżej Stracha na Wróble oraz Samuela Grundy’ego.

22.09 – Transparent – 4. SEZON

Jeden z największych hitów stacji Amazon, opowiadający o człowieku, który wyjawia swoim dorosłym dzieciom, że jest trangenderystą. Bardzo ciekawy serial, umiejętnie łączący dramat z komedią wraca z 4. sezonem. Czy i w tym roku produkcja będzie trzymać poziom i krytycy ponownie docenią „Transparent” Złotymi Globami lub Emmy?

24.09 – Star Trek: Discovery – NOWOŚĆ

Star Trek” wraca do świata telewizji po ponad 15 latach przerwy. Tym razem będzie to prequel całej sagi, pokazujący losy kosmosu 10 lat sprzed wydarzeń, które były ukazane w oryginalnej serii. Po raz pierwszy poznamy historie z perspektywy oficera statku, a nie dowódcy. W tej roli wystąpi znana z „The Walking Dead” – Sonequa Martin-Green, a partnerować jej będą m.in.: Michelle Yeoh, Jason Isaacs, James Frain czy Doug JonesBryan Fuller i Alex Kurtzman są jednymi z twórców tego serialu, więc napawa to optymizmem.

25.09 – Alias Grace – NOWOŚĆ

Kolejna, po świetnej „Opowieści Podręcznej” ekranizacja Margaret Atwood. Tym razem przeniesiemy się do roku 1843 r., gdzie poznamy służącą Grace Marks, która wraz z mężem zostaje oskarżona o morderstwo swojego pracodawcy. Czy zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia będzie równie wciągająca co „Opowieść Podręcznej”? O tym przekonamy się pod koniec września.

26.09 – Kevin Can Wait –  2. SEZON

Kevin może i jest już na emeryturze, ale w jego życiu zdecydowanie nie ma nudy. Jego córka Kendra niedługo wychodzi za mąż, za Chale’a, który  stracił niedawno zdobytą pracę, ponieważ firma zbankrutowała. Żona Kevina, Donna również stała się bezrobotna. Jak rodzina Gable poradzi sobie z problemami finansowymi? Tego dowiemy się już niebawem!

26.09 – Me, Myself and I –  NOWOŚĆ

Fabuła tego serialu kojarzy się nieco z nagrodzonym wieloma nagrodami filmem „Boyhood”. Otóż, będziemy świadkami różnych etapów życia Alexa Rileya. Zaczniemy opowieść w roku 1991 r., kiedy nasz bohater ma 14 lat, a następnie przeskoczymy do teraźniejszości, gdy jako 40-latek jest w trackie rozwodu. Zakończymy nasza podróż, obserwując emerytowanego mężczyznę w wieku 65 lat. Brzmi oryginalnie i nie nastawiajmy się na poważną produkcję, bowiem mamy do czynienia z gatunkiem komediowym.

26.09 – The Brave – NOWOŚĆ

Reżyser „Mechanika” oraz „Zakaznego Imperium”Brad Anderson tym razem bierze się za świat wojny i jej bohaterów. Mike Vogel (znany z „Under the Done”) wciela się w role dowódcy, który ma za zadanie odbić zakładniczkę z rąk terrorystów.

26.09 – The Good Doctor – NOWOŚĆ

David Shore powraca do medycznego świata seriali. Twórca kultowego „Dr. House’a” przedstawi nam tym razem młodszego chirurga, cierpiącego na zespół sawanta. To bardzo rzadka przypadłość, która spotyka osoby niepełnosprawne intelektualne i objawia się genialnymi zdolnościami. W tym przypadku będzie to geniusz, związany z medycyną i nasz bohater będzie miał problemy z nawiązywaniem więzi ze swoimi pacjentami. W roli głównej, znany z „Bates Motel”Freddie Highmore.

26.09 – Young Sheldon – NOWOŚĆ

Postać Sheldona jest znana chyba każdemu. Nawet jeśli ktoś nie oglądał „Teorii Wielkiego Podrywu” to postać, występującą w tym serialu powinniście kojarzyć. W tym roku poznamy młodzieńcze lata tego serialowego geeka.

27.09 – Brooklyn 9-9 – 5. SEZON

Co tu dużo mówić, zwariowana ekipa policjantów wraca z 5. sezonem. Dobra wiadomość dla fanów serialu oraz dla tych, którzy lubią sensacyjne seriale komediowe. Warto spróbować (na Netflixie znajdziecie dwa sezony, a we wrześniu ma pojawić się trzeci), bo to całkiem zabawna komedia, przedstawiająca w krzywym zwierciadle pracę policjantów.

27.09 – Law & Order: True Crime – The Menendez Murders – NOWOŚĆ

Edie Falco była już żoną gangstera ( „Rodzina Soprano”) i pielęgniarką ( „Siostra Jackie”), a tym razem postanowiła spróbować swoich sił w miniserialu prawniczym. To produkcja, oparta o faktach, skupiając się na braciach Menendez, którzy zostali oskarżeni o zamordowanie swoich rodziców. Przyjrzymy się całemu procesowi oraz twórcy postarają się odpowiedzieć na pytanie: Co się naprawdę stało?

27.09 – This Is Us –  2. SEZON

W pierwszym sezonie poznaliśmy bliżej historię Kevina, Randalla oraz Kate. Płakaliśmy i śmialiśmy się razem z nimi, przeżywając razem z nimi zarówno chwile radosne jak i te smutne. Jedno jest pewne, „This Is Us” dalej będzie sprawiać, że z naszych oczu będą lecieć łzy.

28.09 – Designated Survivour – 2. SEZON

Kiefer Sutherland to nie tylko postać Agenta Jacka Bauera z „24 godzin”. Po odejściu z tego serialu spróbował swoich sił jako prezydent, grając właśnie w „Designated Survivour. Produkcję naszpikowaną akcją i intrygami ogląda się całkiem nieźle. Co prawda trzeba przymknąć oko na niektóre scenariuszowe uproszczenia, to i tak czekam, co tym razem scenarzyści nam zaserwują w 2. części tej produkcji. 

28.09 – Seal Team –  NOWOŚĆ

Kolejna pozycja z cyklu opowieści o niestrudzonych żołnierzach USA. W „Seal Team” jak można się łatwo domyśleć poznamy historię komandosów z tytułowej jednostki specjalnej. W roli głównej zobaczymy, znanego z serialu „Kości” – Davida Boreanaza.

29.09 – How To Get Away With Murder – 4. SEZON

Sposób na morderstwo to jeden z tych seriali, gdzie pod koniec odcinka siedzimy jeszcze przez 15 minut w głębokim szoku. Z takim samym szokiem zostawił nas finał 3. sezonu, gdy Annalise przyznała, że traktowała Wesa jak swojego syna,a Laurel prawie popełniła największy błąd swojego życia. Dowiedzieliśmy się również, że jej ojciec może być znacznie gorszy niż już wcześniej nam to pokazano. Jednej rzeczy na pewno nie zabraknie w 4. sezonie – morderstwa.

29.09 – Great News –  2. SEZON

Kolejna komediowa pozycja na naszej wrześniowej liście. Wrócimy do naszych bohaterek z 1. sezonu – matki i córki, które musiały znaleźć wspólny język i zacząć współpracować w jednym miejscu pracy. Nie było to łatwe 🙂

29.09 – Superstore –  3. SEZON

Jedna z rzeczy na jaką czekali fani „Superstore” od dawna to zbliżenie między Amy a Jonah. Pod koniec sezonu drugiego, wreszcie dostaliśmy pocałunek tej dwójki. Czy zobaczymy więcej zbliżeń między nimi? Ile zmian zostanie wprowadzonych po tornadzie jakie przeszło przez nasz Superstore? Tego dowiemy się już pod koniec września!

30.09 – Marvel’s Inhumans – NOWOŚĆ

Kolejny serial z uniwersum Marvela, tym razem od stacji ABC. Opowiada o kosmitach, którzy muszą opuścić miasto na Księżycu i osiedlają się na Ziemi. Zwiastuny nie napawają niestety optymizmem, spotkały się z falą krytyki w internecie, zresztą zasłużenie – nie wygląda to dobrze. Jednak jestem ciekaw jaki poziom zaprezentuje serial, mam nadzieję, że fabuła przyćmi techniczne niedoskonałości. Złego słowa na pewno nie powiem o Ivanie Reonie, który wciela się w role głównego antagonisty. Wspominając jego wspaniałą kreację ….. w „Grze o tron” wydaje się, że będzie stworzony do tej roli.

30.09 – Z Nation – 4. SEZON

Nasza wspaniała drużyna zmagająca się z zombiakami powraca do nas już w 4 odsłonie. Jakie losy tym razem czekają Robertę, Addison czy Doktorka? Cokolwiek by to nie było, jak zawsze wyjdą z tego niszcząc wszystko dookoła.

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu