The Walking Dead: Bezużytyczny powrót zapomnianej postaci jednak nie taki bezużyteczny?

In Newsy serialowe

The Walking Dead” w poprzednim tygodniu AMC poszło za ciosem i Rick stanął twarzą w twarz z Moralesem – jedną z pierwszych postaci, które widzieliśmy w pierwszym sezonie, gdy grupa Ricka była jeszcze w Atlancie. Od tego czasu ślad po nim i jego rodzinie zaginął. Było to o tyle zaskakujące, że nawet najbardziej zagorzali widzowie mieli problem z przypomnieniem sobie kim dokładnie był ten człowiek.

W najnowszym odcinku pod tytułem „Monsters”, Morales dzieli się z Rickiem informacjami o tym co wydarzyło się po ich rozstaniu w Atlancie. Jak wielu podejrzewało, jego rodzina nie przeżyła podróży do Birmingham, chociaż mężczyzna nie wyjaśnia dokładnie w jaki sposób zginęli. Ich śmierć namieszała mu w głowie, a gdy został odnaleziony przez Zbawców, którzy zaproponowali mu schronienie przyznał, że dzięki nim otrzymał nowy cel w życiu. W konfrontacji między dawnymi towarzyszami niedoli można wyczuć pretensję ze strony Moralesa. Niebezpośrednio obwinia Ricka za śmierć swojej rodziny, widać też, że jest  bardzo zaangażowany w wojnę Negana z Rickiem. Odkrycie faktu, że Rick z Aleksandrii to ten sam Rick z Atlanty sprawiło, że spór stał się dla niego bardziej osobisty.

W każdym razie, nic z tego nie miało tak naprawdę znaczenia, ponieważ gdy dyskusja między dwoma mężczyznami nasila się, Daryl zachodzi Moralesa od tyłu i zabija go. W ten o to sposób niespodziewany powrót postaci z pierwszego sezonu zostaje zakończony po zaledwie 10 minutach, dając tym samym najdziwniejszy i najbardziej bezużyteczny powrót w serialu.

Jak zwykle, fani natychmiastowo zareagowali doskonale to podsumowując:

„Jaki był sens sprowadzenia ponownie Moralesa, jeśli dosłownie został zabity w kolejnym odcinku?”

” – Akceptuję to. Dobry strzał.

– W zeszłym tygodniu: O mój Boże, przywrócili Moralesa!

W tym tygodniu: O mój Boże, zabili Moralesa!”

„Nie mogę uwierzyć, że zabili Moralesa zanim pokazali nam jego wkurzającą historię, która trwałaby cały odcinek.”

Jaki był cel przywrócenia Moralesa? Pojawia się on zaraz po scenie, w której Rick odkrywa dziecko w jednym z pokoi mieszkalnych, pokazanie dawnego „kumpla” takiego jak Morales, mogło być zainicjowaniem tego, że nie wszyscy Zbawcy są źli. Gdyby sprawy potoczyły się inaczej Rick z biegiem czasu mógłby zmienić zdanie Moralesa do zmiany stron, odwołując się do wspomnień o człowieku, którego znał zanim przydarzyły mu się te wszystkie złe rzeczy. Zabicie go w ciągu zaledwie kilku minut udowadnia nam jedynie, że jego powrót miał być po prostu dramatyczny i szokujący, nie mając szans na długie przetrwanie.

Możliwe również, że ten nieoczekiwany zwrot wydarzeń, ma jakieś głębsze znaczenie, jednak nie w kwestii tego kto zginął, a tego kto dokonał egzekucji. Zaraz po tym jak Daryl strzela do Moralesa, Rick wyjaśnia mu, że mężczyzna pochodził z Atlanty, mówiąc to w taki sposób jakby sugerował mężczyźnie, że ten popełnił błąd. Dixon odpowiada: „Wiem kim był. To bez znaczenia.” Słowa te są zbyt ostre, nawet jak na kogoś tak emocjonalnie zamkniętego w sobie jak Daryl.

Rick najwyraźniej  zaskoczony jest odpowiedzią przyjaciela. W dalszej części odcinka, sytuacja powtarza się. Kiedy dochodzi do kolejnej konfrontacji, z jednym z pozostawionym samemu sobie Zbawicielowi, Rick prosi go o odłożenie broni i zaufanie. Następnie oferuje mężczyźnie pojazd i paliwo w zamian za informacje o miejscu, w którym znajduje się broń. Jednak kiedy ten spełnia warunki, Daryl zabija go. Tworzy to pewnego rodzaju niepokojący wzorzec. Jeśli Daryl będzie kontynuował zabijanie, nie zwracając uwagi na litość, może wejść w swego rodzaju konflikt z Jezusem oraz Maggie, a być może nawet z Rickiem. Jeśli postanowią zabijać bez żadnych skrupułów, nie będą lepsi od Zbawców, których próbują zwalczyć.

Być może powrót Moralesa do „The Walking Dead” miał zilustrować nam punkt jaki osiągnął Daryl, w którym jest w stanie zabić każdego kto stanie na jego drodze, bez względu na to kim są i kim byli.

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu