Titanic ponownie wpłynie na ekrany amerykańskich kin?

In Newsy filmowe

Hit Jamesa Camerona pod tytułem „Titanic” na tydzień powróci do kin, aby uczcić 20. rocznicę powstania filmu. Zadebiutował w kinach w roku 1997 i zdobył szerokie uznanie zarabiając 2,18 miliarda dolarów i zdobył 11 Oskarów, w tym za najlepszy film.

Cameron wielokrotnie powracał do historii Titanica, między innymi w 2012 roku, kiedy to film został po raz pierwszy wyświetlany w technologii 3D. Teraz produkcja powróci do kin w grudniu wraz filmem dokumentalnym z okazji 20. rocznicy powstania filmu. Będzie opowiadać o wyborach produkcyjnych Camerona, które zostały podjęte podczas filmowania, dając reżyserowi kolejną szansę obrony jego wciąż kontrowersyjnej decyzji o zabiciu Jacka, dotyczącej tego, że na pływających drzwiach na pewno znalazłoby się dla niego miejsce.

Jak donosi THR, Titanic pojawi się ponownie w kinach 1 grudnia 2017 roku, zarówno w 2D jak i w 3D. Projekcje będą dostępne w 87 kinach w Stanach Zjednoczonych.

Reżyser James Cameron podąża za modą Dolby Cinema i mówi o ponownym wydaniu Titanica w nowym formacie:

„Przenieśliśmy kilka minut Titanica do Dolby Vision i byłem oszołomiony. Poczułem się tak jakbym oglądał to po raz pierwszy. Teraz, gdy cały film został przeniesiony do tego formatu, jestem podekscytowany tym, że będę mógł podzielić się tym z widzami w Stanach Zjednoczonych. To wykracza poza 3D, poza 70mm, to coś więcej niż wszystko to, co kiedykolwiek widziałeś.”

Oprócz przekształcenia filmu do formatu 3D, Cameron dokonał na przestrzeni lat kilku zmian w stylu George’a Lucasa. Najbardziej znanym faktem jest to, że Camerona skrytykował fizyk Neil deGrasse Tyson, który wytknął mu błąd dotyczący pola widzenia gwiazd widocznego nad statkiem w noc jego zatonięcia. Doprowadziło do wyraźnego zirytowania reżysera i naniósł cyfrową korektę pozycji gwiazd w kolejnym wydaniu filmu. Kto wie, jakie jeszcze niewielkie zmiany naniósł Cameron? Może tym razem Jackowi uda się wejść na drzwi razem z Rose i nie zamarznie na śmierć w lodowatych wodach Północnego Atlantyku. Musicie przyznać, to dopiero byłby zwrot akcji!

Niestety w Polsce nie będzie nam dane zobaczyć nowej wersji Titanica w kinach, nad czym ja osobiście bardzo ubolewam, ponieważ wracanie do tego typu legendy filmowej jest zawsze dobrym sposobem na wolną chwilę.

You may also read!

,,The Greatest Showman” zbliża się wielkimi krokami!

Kilka dni temu 20th Century Fox udostępniło kolejny zwiastun do swojej najnowszej produkcji z Hugh Jackmanem w roli głównej,

Read More...

Fantastyczne zwierzęta i zbrodnie Jacka Sparrow’a!

Studio Warner Bros. udostępniło niedawno film promocyjny, ukazujący postaci z najnowszej odsłony nowej trylogii pióra J.K. Rowling, ujawniając tym

Read More...

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Mobile Sliding Menu