Warner Bros buduje Gotham City

In DC Comics, Poza kadrem

Mówi się, że Batman i Superman są prawdopodobnie dwoma najsłynniejszymi superbohaterami na świecie. W rzeczywistości są to prawdopodobnie dwie najbardziej znane fikcyjne postacie, mające swoich fanów na każdym z  kontynentów. Superbohater nie jest jednak kompletny bez domu, którego mógłby bronić. W „The Caped Crusader” (prosta gra z gatunku action/adventure, w której wcielimy się w postać znaną z komiksów  – Mrocznego Rycerza) to oczywiście ciemne i porywające miasto Gotham, podczas gdy dla ostatniego syna Kryptonu  jest nim majestatyczna Metropolia.

Gdyby owe miasta naprawdę istniały, na pewno byłyby wielkimi atrakcjami turystycznymi, do których zjeżdżaliby się fani DC Comics.  Niestety nigdy nie zwiedzimy Gotham City ani Metropolii. Z pomocą przychodzi nam jednak Warner Bros, który planuje stworzyć wielkie parki rozrywki, oparte na słynnych lokalizacjach. Co ciekawe, mają się one znajdować poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich powstanie Miral, warty ponad miliard dolarów park rozrywki, w którym znajdzie się sześć światów tematycznych. Każdy będzie związany z popularną własnością WB. Dwa z nich to wspomniane światy Gotham i Metropolis, a pozostałe to Cartoon Junction, Bedrock, Dynamite Gulch i Warner Bros.

Budowa parku Miral w Abu Dhabi jest już w 60 procentach kompletna,  ma być otwarta dla publiczności przed końcem 2018 roku. Sześć światów będzie podobno domem 29 atrakcji różnego rodzaju.

You may also read!

,,Iniemamocni” powracają – pierwszy teaser!

Disney Pixar opublikował wczoraj pierwszy teaser trailer do sequela jednego ze swoich najlepszych produkcji, czyli „Iniemamocnych”. Przedstawiamy  materiał, który

Read More...

Sprawiedliwość z taśmy – Recenzja „Ligii Sprawdliwości”

Pięć miesięcy temu napisałem, że „Wonder Woman” może być zwiastunem lepszej przyszłości dla mocno kulejącego DCEU. Po seansie „Ligii

Read More...

Czy zobaczymy wreszcie co działo się z Neganem od ataku na bazę?

WPIS ZAWIERA SPOILERY Z NAJNOWSZEGO ODCINKA W przyszłym tygodniu fani The Walking Dead w końcu dowiedzą się, co działo

Read More...

Mobile Sliding Menu